Prosty sposób na lśniące panele bez smug. Rozpuść ten produkt w wodzie i chwytaj za mopa

Jaki jest najlepszy sposób na wyczyszczenie podłogi? Czasami sklepowe detergenty nie doczyszczają powierzchni, tak jakbyśmy tego chcieli i zostawiają na niej brzydkie smugi. Istnieją jednak domowe mieszkanki, które skutecznie i szybko rozwiążą problem.

Na pierwszy rzut oka nie ma niczego skomplikowanego w myciu paneli, jednak nie każdy umie zrobić to tak, by nie pozostawiać nieestetycznych smug na powierzchni. Na szczęście domowe płyny do podłóg poradzą sobie z tym zadaniem i wcale nie są gorsze niż sklepowe detergenty. Wszystko, czego potrzebujemy, można znaleźć w naszych szafkach. 

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przed i w trakcie mycia. Kilka ważnych zasad

Przed umyciem podłogi warto odpowiednio ją przygotować. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będzie się lśnić, Należy przestrzegać kilku prostych zasad.

  1. Dokładnie odkurz podłogę z piasku i innych drobinek, inaczej mogą osiąść na mopie i zarysować powierzchnię.
  2. Dokładnie wyżymaj mop, by panele nie puchły od nadmiaru wody.
  3. Nie nakładaj detergentów bezpośrednio na czyszczoną powierzchnie, może doprowadzić do odbarwień i uszkodzeń.

Rozpuść w wodzie i umyj podłogę. Panele będą lśnić

Domowym sposobem na wyczyszczenie podłogi jest wykorzystanie tabletki do zmywarki. Ten popularny detergent oprócz mycia talerzy sprawdzi się również podczas mycia paneli. Te kapsułki nabłyszczają, zmiękczają wodę i rozpuszczają tłuszcz. Powierzchnia będzie lśniła jak nowa i sprawi, ze smugi i zacieki odejdą w zapomnienie. Wystarczy rozpuścić jedną tabletkę w 2 litrach wody i wyczyścić podłogę mopem z końcówką z mikrofibry lub w przypadku punktowego mycia za pomocą gąbki.

Błyszczące panele? Prosty sposób 

Sposobem na błyszczące panele może być dodanie kilku łyżek tego kuchennego produktu do wiadra z ciepłą wodą. Oliwa z oliwek świetnie sprawdzi się jako nabłyszczacz do wszelkiego typu paneli. Wystarczy taką mieszanką umyć całą powierzchnię paneli. Do nabłyszczania paneli zda się również ocet, jednak nie będzie on dobrym wyborem do wszystkich rodzajów paneli.

Więcej o: