Wrzuć do woreczka i połóż w samochodzie. Dzięki temu skutecznie uporasz się z uciążliwym problemem

Jednym z najbardziej uciążliwych problemów kierowców w okresie jesienno-zimowym są parujące szyby. Różnica temperatur i spora wilgoć w powietrzu daje się we znaki, powodując problemy z widocznością w samochodzie. Sprawdź, jak pozbyć się niechcianego kłopotu.

Kierowcy w okresie zimowym zmagają się z wieloma problemami. Począwszy od odśnieżania samochodu, przez trudne warunki drogowe, po niesprzyjającą aurę. Wśród tych uciążliwych kłopotów znajdują się także parujące szyby, które nie tylko irytują, ale również utrudniają i ograniczają widoczność, co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Sprawdź, jak w prosty sposób uporać się z tym problemem. Wypróbuj ten trik, a parujące szyby nie będą cię już denerwować. 

Zobacz wideo Piotr Pawlak o szansach i wyzwaniach rynku motoryzacyjnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Parujące szyby w aucie. Jakie są przyczyny?

W okresie zimowym przyczyny parujących szyb w większości biorą się z niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niska temperatura i wysoka wilgotność powietrza na zewnątrz wpływa na osadzanie się pary wodnej na szybach. Temperatura to nie jedyna przyczyna. Jednak zdarza się, że problem powraca przez drobne usterki w samym samochodzie. Może to być uszkodzony nawiew lub klimatyzacja, w których gromadzą się zanieczyszczenia. 

Domowe sposoby na zaparowane szyby. Wypróbuj pochłaniacz wilgoci

Jeżeli problem z zaparowanymi szybami w samochodzie powraca, wypróbuj ten domowy sposób na pochłaniacz wilgoci. Można go zrobić w prosty sposób. Wystarczy wsypać żwirek dla kota do skarpetki lub do pojemnika, a następnie postawić przed przednią szybą. Żwirek powinien wchłonąć nadmiar wilgoci i pomóc w zniwelowaniu problemu parowania w samochodzie.

Trik na zaparowane szyby w aucie. To może ci pomóc

Żeby uniknąć problemu parowania szyb, warto spróbować zadziałać, zanim pojawi się para. Dobrym sposobem jest zostawienie uchylonego okna w samochodzie na noc, jeżeli parkujesz w garażu. Możesz także skierować nawiew na szybę, aby szybciej usunąć parę. Można również przeciwdziałać kłopotowi w inny sposób. Warto przed wejściem do samochodu wytrzepać buty ze śniegu, aby woda nie gromadziła się na dywanikach.

Więcej o: