Jak działa poduszka na zmarszczki? Są hitem nie wśród walczących z pierwszymi oznakami starzenia

Jak działa poduszka na zmarszczki? Wiele osób zastanawia się, na czym polega fenomen poduszki, która ma zapobiegać powstawaniu pierwszych oznak starzenia. Poznaj zasady działania tego produktu i dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Na kondycję naszej skóry twarzy ma wpływ wiele czynników, w tym wysoki, przewlekły poziom stresu czy sen - i to właśnie ta druga kwestia wydaje się rozwiązaniem dla osób, które chcą zapobiegać pierwszym oznakom starzenia się skóry. Kwestią kluczową okazują się (nie)pielęgnacyjne innowacje, spośród których coraz więcej rozgłosu zyskuje poduszka na zmarszczki. Czym jest i jak działa?

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Poduszka przeciwzmarszczkowa - jak walczyć z oznakami starzenia się skóry? 

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję do spania. Jedni preferują odpoczywać na boku, drudzy na brzuchu, a znaczna mniejszość na plecach. I choć w kwestię tego typu preferencji nie powinniśmy wchodzić, jeśli chodzi o kondycję skóry, wydaje się ona kluczowa. Dlaczego? Ponieważ kiedy śpimy np. na brzuchu, nasza cera narażona jest na duży nacisk, który może generować różnego rodzaju odkształcenia; podobnie dzieje się podczas snu "na boku". Poduszka przeciwzmarszczkowa natomiast  wyprofilowana została w taki sposób, by stawała się podporą dla czoła i żuchwy; i równocześnie  przeciwnikiem powstawania tzw. sennych zmarszczek

Jak działa poduszka na zmarszczki? Chodzi o kształt

Poduszka na zmarszczki to produkt, który pozwoli zmniejszyć powstawanie odgnieceń na twarzy po śnie. Dodatkowo poduszki te są tak skonstruowane, aby zniwelować napięcia mięśniowe podczas snu, tj. poduszka ułatwia utrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa w odpowiedni sposób. W większości przypadków poduszki na zmarszczki wykonane są z naturalnych komponentów, co jest dużym plusem. Spanie na odpowiedniej poduszce sprawi, że sen będzie o wiele bardziej przyjemny oraz będzie to dobre dla twojego zdrowia.

Czy poduszka ma wpływ na jakość snu? To bardzo ważne

Poduszka to jeden z najważniejszych elementów podczas snu, dlatego warto zwrócić uwagę na jej wybór. Jeśli masz problem z bólami w odcinku szyjnym, najlepiej będzie zdecydować się na  poduszkę ortopedyczną, która dopasowuje się do ciała. Jeśli  natomiast twoim priorytetem jest kondycja skóry, oblekaj poduszki bawełnianymi poszewkami lub zdecyduj się na zakup poduszki na zmarszczki

Więcej o: