Berneński pies pasterski to łagodny i lojalny pupil. To doskonały czworonóg dla dzieci

Berneński pies pasterski krótkowłosy, czy też długowłosy, to wspaniały czworonożny przyjaciel. Ma bardzo łagodny charakter, a swojego stada będzie strzec bez zastanowienia. Ten cichy pies będzie z tego powodu doskonałym wyborem do rodziny z dziećmi. Koniecznie dowiedz się o nim więcej.

Coraz więcej osób decyduje się na psy. Jednak przed zakupem lub adopcją zwierzaka, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat potencjalnych ras. Jeśli interesuje cię berneński pies pasterski, chętnie opowiemy nieco o jego usposobieniu oraz wymaganiach. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zwierzaki gwiazd na Instagramie. Który najbardziej uroczy?

Berneński pies pasterski w domu czy na dworze? Jakie wymagania ma czworonóg

Berneńskie psy pasterskie niekoniecznie nadają się do mieszkania w bloku. Nie jest to jednak niemożliwe. Warto jednak wziąć pod uwagę gabaryty zwierzęcia. Ta rasa nie powinna zbyt często chodzić po schodach. Jeśli wiec w twoim bloku znajduje się winda, możesz rozważyć przygarnięcie czworonoga. Problemów nie będzie również, jeśli mieszkasz w domu z ogrodem. Nie jest to jednak pies, który wymaga dużej aktywności. Spokojnie codzienne spacery, w zupełności mu wystarczą

 

Berneński pies pasterski a dzieci. To spokojne i cierpliwe pupile

Ta rasa psów świetnie sprawdzi się w rodzinie z dziećmi. Co prawda najmłodsi członkowie rodziny nie powinni zostawać ze zwierzakiem zupełnie sami. Jednak starsze dzieci na pewno zdobędą cudownego kompana do zabawy. To psy, które będą bardzo ostrożne w zabawie, ale też cierpliwe i spokojne. Pamiętaj jednak, że każde zwierze ma swoją własną osobowość, dlatego najpierw dokładnie poznaj psa, zanim dopuścisz go do dzieci. 

Berneński pies pasterski cena może zaskakiwać. Rasa nie jest tania

Cena za szczeniaka berneńskiego psa pasterskiego wynosi od 5000 do 7000 złotych. Niestety do dość sporo. Jeśli więc chcesz zdecydować się na tę rasę, warto odłożyć na ten cel pieniądze. Pamiętaj, że przed przyjęciem zwierzaka do domu, trzeba również kupić mu wymagane akcesoria, takie jak miska czy posłanie, a to również wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dobrze więc jest przemyśleć dokładnie decyzję o adopcji. 

Więcej o: