Tutaj masz największą szansę na miłość! W tych polskich miastach mieszka najwięcej singli i singielek

Gdzie jest najwięcej singli w Polsce? Powstał specjalny ranking na podstawie danych, wskazujący, w których województwach i miejscowościach mieszka najliczniejszy odsetek osób bez pary. Sprawdź, gdzie najłatwiej znaleźć drugą połówkę.

W oparciu o Narodowy Spis Powszechny z 2021 został stworzony ranking miast i województw o największym odsetku zamieszkujących je singli. Jeśli więc szukasz związku i miłości, w tych miejscach będzie ci najłatwiej kogoś znaleźć. Sprawdź, gdzie masz największe szanse, by umówić się na randkę.

Zobacz wideo Pytamy przechodniów, z kim poszliby na randkę? "Chciałbym z nią usiąść do stołu i napić się wina"

Szukasz męża, żony, albo po prostu miłości? Tu jest najwięcej singli i singielek

Na podstawie danych serwisu Polska w Liczbach, bazujących na Narodowym Spisie Powszechnym z 2021 roku, wytypowaliśmy miasta i województwa, w których najłatwiej o znalezienie towarzysza do wspólnego życia. W niektórych z nich nawet ponad 30 procent mieszkańców nie ma pary. Ranking stworzono, opierając się o stan cywilno prawny osób powyżej 15 roku życia. W całym kraju odsetek singli wynosił 29,1 % (24,6 % kobiet i 34% mężczyzn). Dane są jednoznaczne i wskazują, że najwięcej samotników żyje w woj. dolnośląskim, bo aż 31,1 % (w tym 26,6 % pań i 36,2 % panów). Najmniej natomiast zamieszkuje woj. śląskie, bowiem zaledwie 27,0% (22,6% singielek i 31,8% singli).

W jakich miastach najlepiej szukać miłości? Wśród nich Poznań, Wrocław i Kraków

Miasta, w których zamieszkuje najwięcej singli i singielek łączy jedna wspólna cecha - są to stolice województw. Na samym szczycie najbardziej samotnych miejscowości króluje Poznań, w którym aż 36,6 % mieszkańców nie ma drugiej połówki. Co ciekawe, jest to 33,7 % kobiet i aż 39,9 % mężczyzn. Sugeruje to, że umówienie się na randkę w stolicy Wielkopolski nie powinno stanowić problemu. Zaraz za Poznaniem jest Wrocław z odsetkiem singli 36,4 % oraz Kraków z liczbą 34,7 %. Stolica Polski również zdaje się być pełna wolnych strzelców, zamieszkuje ją bowiem 32,3 % singielek i aż 37,1 % singli.

Gdzie na pewno nie znajdziesz miłości? W tych rejonach jest najwięcej zamężnych osób

Poszukiwań miłosnych uniesień na pewno nie kieruj w stronę województwa małopolskiego, bowiem jest w nim zawierane najwięcej małżeństw w przeliczeniu na 1000 mieszkańców. Zaraz za nim znajduje się Pomorze i Mazowsze. Możesz za to spróbować w warmińsko-mazurskim, gdzie zaledwie 4 osoby na 1000 zawierają związek małżeński. Pamiętaj jednak, że miłość tak naprawdę można znaleźć wszędzie.

Więcej o: