Nigdy tego nie wyrzucaj! Zamiast tego pokrusz i wrzuć do doniczki sansewierii, a roślina podziękuje

Sansewieria to intrygująca roślina doniczkowa. Każdy, kto lubi w egzotyczny sposób dekorować swoje wnętrza, na pewno już o niej wie. Nie jest ona bardzo wymagająca, jednak warto wiedzieć o niej kilka rzeczy. Podpowiemy ci także, co wsypać do doniczki, aby wspomóc rozwój sansewierii.

Rośliny doniczkowe są coraz bardziej popularną ozdobą. Wiele osób chce nadać swoim wnętrzom egzotycznego klimatu. Sansewieria nadaje się do tego idealnie. Wystarczy odpowiednio o nią zadbać, a będzie długi czas cieszyć oczy. Dowiedz się, jak wspomóc rozwój rośliny. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Sansewieria, jak zadbać o roślinę? Miejsce uprawy i temperatura są kluczowe

Jeśli interesuje cię sansewieria, musisz wiedzieć, gdzie warto ją postawić oraz jaką temperaturę zapewnić roślinie: 

  • Miejsce uprawy: Sansewieria potrzebuje sporo światła, jednak należy unikać bezpośrednich promieni słonecznych, ponieważ mogą one poparzyć iście rośliny, 
  • Temperatura: Roślina poradzi sobie w temperaturze pokojowej. Jednak zimą warto nieco ją obniżyć. 

Podlewanie to również istotna kwestia. Ile wody potrzebuje sansewieria?

Podlewanie sansewierii nie jest trudne. Roślina potrzebuje stale mokrego podłoża. Należy podlewać ją, kiedy wierzchnia warstwa ziemi lekko przeschnie. Pamiętaj jednak, że roślina lepiej zniesie lekkie przesuszenie niż zalanie. Warto również pomyśleć o nawożeniu rośliny. 

Nawożenie sansewierii. Zamiast to wyrzucać, pokrusz i wsyp do doniczki

Nie musisz kupować specjalistycznych nawozów, aby wspomóc rozwój sansewierii. Mieszanka stworzona z resztek, również świetnie sobie poradzi. Skorupki jajek, będą doskonałym wyborem. Zawierają one w sobie duże ilości wapnia, selenu, cynku, miedzi i krzemu, które są potrzebne sansewierii. Istnieją dwa sposoby, na wykorzystanie resztek: 

  • Pokrusz i wsyp: Wystarczy, że pokruszysz skorupki jajek, a następnie wsyp je do doniczki i wymieszaj z ziemią,
  • Zalej skorupki wodą: Możesz zalać skorupki jajka gorącą wodą i zostawić w jakimś słoiku na około dwa tygodnie. Po tym czasie wystarczy, że raz na jakiś czas podlejesz miksturą roślinę. 
Więcej o: