Jak usunąć klej z ubrania? Przetrzyj ją tym środkiem. Po zabrudzeniu nie będzie śladu!

Wiele osób używa mocnego kleju do najróżniejszych przedmiotów. Jednak czasami każdemu może się obsunąć ręka i klej dostaje się na rzeczy, do których nie był zamierzony, jak ubrania. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomogą ci pozbyć się tych zabrudzeń i uratować tkaninę.

Plama z kleju na ubraniach może być sporym problemem. Jeśli chodzi o klej biurowy, to nie ma z nim problemu - jedno pranie załatwi sprawę. Im silniejszy klej, tym ciężej może być go usunąć bez niszczenia tkaniny. Jest to jedno z najcięższych zabrudzeń, które jest szczególnie widoczne na ciemnym materiale.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Plama z mocnego kleju? Jest na to sposób

Mocne kleje typu "Super Glue" bardzo szybko zasychają bardzo szybko i tworzą zwartą strukturę. Taki klej może wniknąć we włókna i trwale je zniszczyć. Można spróbować uratować ubranie przy pomocy acetonu albo zmywacza do paznokci. Najpierw namaczamy poplamione ubranie w ciepłej wodzie przez około 15 minut. Potem usuwamy nadmiar wody i namaczamy plamę środkami za pomocą miękkiej szmatki lub wacika. Kiedy włókna znów staną się elastyczne, tkaninę płuczemy w ciepłej wodzie z mydłem i wrzucamy do pralki. Nie zawsze jednak będziemy w stanie usunąć plamę z ubrania, zwłaszcza jeśli ma dodatek włókien syntetycznych.

Usuwanie kleju po naklejce. Wykorzystaj szczoteczkę

Czasami nowe ubrania mają na sobie naklejki, które mogą pozostawiać po sobie białe plamki. Jest jednak prosty sposób na usunięcie takiego kleju. Trzeba palcami pocierać pozostałości po niej a później za pomocą szczotki do ubrania usunąć resztę. Musimy jednak robić to z wyczuciem, by tkanina nie ucierpiała. Ta sama technika może być stosowana, by usunąć klej z taśmy klejącej.

Plama z kleju biurowego. Wszystko stracone? 

Jest to najłatwiejsza do usunięcia plama z kleju. Jest to spowodowane tym, że jest on rozpuszczalny w wodzie, więc plamę wystarczy wyprać, by nie było po niej śladu. Trzeba jednak uważać na kleje barwione. Zdarza się, że ich intensywny kolor zostaje nawet po zniknięciu plamy. Zabrudzenia z kolorowego kleju lepiej więc prać ręcznie przed włożeniem do pralki. Może się okazać, że barwnik jest tak silny, ze trzeba będzie użyć odplamiacza. 

Więcej o: