Ten owoc działa lepiej niż trutka na szczury! Choć jest lubiany przez ludzi, gryzonie go nienawidzą!

Jak pozbyć się szczurów z domu? Te gryzonie potrafią narobić wiele szkód. Zimą chowają się w ciemnych miejscach, dlatego najczęściej można je spotkać w piwnicach i spiżarniach. Wyjaśniamy, jak przegonić szczury, unikając trutki na gryzonie.

Szczury w domu to popularny problem, szczególnie zimą. Gryzonie próbują przedostać się do garaży i spiżarni w poszukiwaniu jedzenia i schronienia przed mrozem. Niestety wyrządzają przy tym wiele szkód, przegryzają kable i roznoszą choroby. Trutka na szczury jest często wybieranym rozwiązaniem, ale wcale nie najlepszym. Omyłkowo może zostać zjedzona przez domowe pupile, co doprowadzi do ich śmierci. Szczur po takim specyfiku również ginie w cierpieniu, dlatego warto sięgnąć po bardziej humanitarne sposoby na pozbycie się gryzoni z domu.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczury w domu. Jak się ich pozbyć?

Szczury najbardziej lubią ciemne i wilgotne miejsca. W blokach mieszkalnych wybierają piwnice, natomiast w domach chowają się w garażach i spiżarniach. Z tego powodu warto regularnie sprawdzać te miejsca, a przed spadkiem temperatur zabezpieczyć je w razie niezapowiedzianej wizyty gryzoni. W tym celu należy zakryć wszystkie szczeliny, którymi szczury mogłyby wejść do środka. Żywność powinno się przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach i słoikach, a po otwarciu przechowywać w trudnodostępnych miejscach.

Jak odstraszyć szczury? Pomoże ci popularny owoc

Pułapka na szczury jest mało humanitarnym rozwiązaniem, które doprowadza do śmierci zwierzęcia. Zamiast zabijać gryzonia lepiej go odstraszyć od naszego domu. Świetnie sprawdzi się do tego cytryna. Szczury nie znoszą zapachu tego owocu, dlatego warto pokroić go w plasterki i ułożyć je w miejscach, w których znaleźliśmy szczury. Ćwiartki cytryny można również położyć przy szczelinach, przez które zwierzęta przedostają się do domu.

Jak pozbyć się szczurów z domu? Te zapachy odstraszą gryzonie

Szczury są bardzo wrażliwe na niektóre zapachy. Szczególnie drażni je woń:

  • dzikiej mięty,
  • rumianku,
  • świeżych liści pomidorów,
  • wilczomlecza
  • czosnku.

Jeśli mamy ogród, warto posadzić te rośliny blisko domu, by odstraszyć gryzonie. Mieszankę takich ziół można również rozsypać w miejscach, w których szczury najczęściej się pojawiają. W ten sposób będą omijać je szerokim łukiem.

Więcej o: