Często latasz samolotami? To musisz wiedzieć! Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemności

Drogie, czy tanie loty, nie ma to tak naprawdę znaczenia. W samolotach pewnych rzeczy nie warto robić. Co prawda maszyna nie rozleci się od tego w powietrzu, ale możesz odczuć skutki swoich zachowań po wylądowaniu. Pamiętaj, jedynie samolot prezydenta Ameryki jest nieskazitelnie czysty.

Samoloty są regularnie czyszczone, jednak mimo to trzeba pamiętać, że nie są sterylne. W niektórych miejscach maszyny sprzątanie zawodzi. Tych rzeczy nie należy robić, aby nie narazić się na poważne problemy. Koniecznie o tym pamiętaj.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Opuchnięta twarz? Przyczyny możesz szukać w ostatniej podróży samolotem

Nigdy nie dotykaj twarzy w samolocie. Jeśli twoje ręce miały styczność z siedzeniem, postaraj się powstrzymać. Choć samoloty są regularnie czyszczone, to jednak często nie uda się usunąć wszystkich zanieczyszczeń, a szczególnie tych niewidocznych. Warto mieć ze sobą mokre chusteczki lub płyn do dezynfekcji rąk. Potrzebne przedmioty na pewno znajdziesz na lotnisku.  

* Co za historia! Załużny szukał "oczu", znalazł Rusłana. Razem powalili Rosjan

Pojemniki na lód pozostawiają wiele do życzenia. Lepiej nie proś o schłodzenie napoju

Lubisz chłodne napoje? W samolocie lepiej sobie je odpuścić. Jak podaje strona businessinsider.com, badania wykazały, że zaledwie 15%  przebadanych zapasów wody w samolotach spełniało wszystkie kryteria zdrowotne. Choć standardy czystości stale rosną, to jednak wciąż na pokładzie podawane są kostki lodu wytworzone z wody z kranu. Lepiej postawić na napoje butelkowane.

Najwyższa piramida w Polsce Piramida w Polsce skrywała tajemnicę. Odkryto co się tam stało

Jakie są rodzaje zmian skórnych na stopach? Możesz zadawać sobie to pytanie, jeśli chodzisz boso po pokładzie

Lepiej nie zdejmować butów w samolocie, a tym bardziej skarpetek. Po pierwsze może to być nieprzyjemne dla osób w twoim otoczeniu. Po drugie, pamiętaj, że na pokładowej wykładzinie można znaleźć wszelkie możliwe zanieczyszczenia. Nie jest to odpowiednie dla twoich stóp, dlatego lepiej wytrzymać i odbyć lot w butach.

Więcej o: