Często latasz samolotami? To musisz wiedzieć! Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemności

Drogie, czy tanie loty, nie ma to tak naprawdę znaczenia. W samolotach pewnych rzeczy nie warto robić. Co prawda maszyna nie rozleci się od tego w powietrzu, ale możesz odczuć skutki swoich zachowań po wylądowaniu. Pamiętaj, jedynie samolot prezydenta Ameryki jest nieskazitelnie czysty.

Samoloty są regularnie czyszczone, jednak mimo to trzeba pamiętać, że nie są sterylne. W niektórych miejscach maszyny sprzątanie zawodzi. Tych rzeczy nie należy robić, aby nie narazić się na poważne problemy. Koniecznie o tym pamiętaj.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Opuchnięta twarz? Przyczyny możesz szukać w ostatniej podróży samolotem

Nigdy nie dotykaj twarzy w samolocie. Jeśli twoje ręce miały styczność z siedzeniem, postaraj się powstrzymać. Choć samoloty są regularnie czyszczone, to jednak często nie uda się usunąć wszystkich zanieczyszczeń, a szczególnie tych niewidocznych. Warto mieć ze sobą mokre chusteczki lub płyn do dezynfekcji rąk. Potrzebne przedmioty na pewno znajdziesz na lotnisku.  

Pojemniki na lód pozostawiają wiele do życzenia. Lepiej nie proś o schłodzenie napoju

Lubisz chłodne napoje? W samolocie lepiej sobie je odpuścić. Jak podaje strona businessinsider.com, badania wykazały, że zaledwie 15%  przebadanych zapasów wody w samolotach spełniało wszystkie kryteria zdrowotne. Choć standardy czystości stale rosną, to jednak wciąż na pokładzie podawane są kostki lodu wytworzone z wody z kranu. Lepiej postawić na napoje butelkowane.

Jakie są rodzaje zmian skórnych na stopach? Możesz zadawać sobie to pytanie, jeśli chodzisz boso po pokładzie

Lepiej nie zdejmować butów w samolocie, a tym bardziej skarpetek. Po pierwsze może to być nieprzyjemne dla osób w twoim otoczeniu. Po drugie, pamiętaj, że na pokładowej wykładzinie można znaleźć wszelkie możliwe zanieczyszczenia. Nie jest to odpowiednie dla twoich stóp, dlatego lepiej wytrzymać i odbyć lot w butach.

Więcej o: