Jak wyczyścić pralkę? Szybki i prosty domowy sposób. Ten produkt sprawi, że będzie jak nowa

Pralka nie różni się od innych urządzeń w gospodarstwie domowym. Potrzebuje regularnego czyszczenia. Niestety nie zawsze jest to prostsze, są w niej elementy, do których dość trudno się dostać. Istnieją jednak proste rozwiązania, które sprawią, że pralka będzie czysta jak w dniu kupna!

Pralka ma stały kontakt z wodą i chemią, która ma za zadanie czyścić nasze ubrania. Nie powinno więc nikogo dziwić, że z czasem pojawiają się na niej pleśń, kamień i inne zabrudzenia. Takie nieczyszczone zabrudzenia, mogą powodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu w urządzeniu. Na szczęście można wykorzystać proste domowe sposoby do sprzątania.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Śmierdząca pralka? Domowe środki na wyczyszczenie

Zamiast sklepowej chemii możemy użyć dwóch domowych produktów, które poradzą sobie równie dobrze co detergenty. Oba te produkty mogą bardzo łatwo pozbyć się bakterii, kamienia i nieprzyjemnego zapachu. Szklankę octu nalewamy do pojemnika na proszek albo do bębna i nastawiamy program z temperaturą 90 stopni. Lepszy efekt może dać, gdy dodamy do tego opakowanie sody oczyszczonej.

Sprawdzony sposób. Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy poradzi sobie tak samo dobrze, jak ocet i soda oczyszczona. Świetnie da radę sobie z kamieniem, który lubi się zbierać wewnątrz pralki. Będziemy potrzebować jedynie 1/3 szklanki tego produktu i wrzucić ją do bębna. Tak samo, jak w poprzednim triku, program ustawiamy na temperaturę 90 stopni. Sprawdzi się świetnie w czyszczeniu urządzenia.

Tabletki nie tylko do zmywarki. Tak wyczyścisz pralkę

Tabletki do zmywarki świetnie sprawią się nie tylko w zmywarce, do której są przeznaczone. W prosty i skuteczny sposób mogą również wyczyścić pralkę. Wystarczy włożyć dwie tabletki do bębna, ustawić program z wysoką temperaturą i włączyć na puste pranie. Nie tylko w ten sposób wyczyścisz pralkę, ale również pozbędziesz się uciążliwego kamienia. Jest to metoda, której warto spróbować, by wyczyścić pralkę i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Więcej o: