Pochłaniacz wilgoci do domu. Wystarczy wsypać to do miseczki. Skuteczny sposób na uporczywy problem

Wilgoć w domu jest niepożądanym zjawiskiem. Jej występowanie może doprowadzić do pojawiania się pleśni lub grzybów. Zamiast kupować drogie pochłaniacze wilgoci, wypróbuj te tanie domowe sposoby na uporanie się z uciążliwym problemem. Produkty, które potrzebujesz, masz już w domu.

Problem wilgoci w mieszkaniu jest najbardziej uporczywy w okresie jesienno-zimowym, kiedy różnica temperatur między wnętrzem domu a dworem jest największa. Należy uporać się z tym kłopotem, ponieważ ignorowanie skraplającej się wody na oknach może mieć negatywne konsekwencje. Zamiast kupować drogie pochłaniacze wilgoci, wykorzystaj to, co już masz w domu. 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przyczyny wilgoci w domu. To zależy od wielu czynników

Najczęstszą przyczyną występowania nadmiernej wilgoci powietrza w domu jest nieszczelność okien i drzwi. Dlatego warto sprawdzić uszczelki w ramach, aby ustalić, czy to jest źródłem problemu. Jednak wśród przyczyn znajduje się także niewystarczające wietrzenie pomieszczenia, czy wieszanie prania w miejscach, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji. Gotowanie bez użycia okapu lub otwartego okna również wpływa na zwiększoną wilgoć w domu.

Pochłaniacz wilgoci do domu. Tanie i domowe sposoby

Nie musisz wydawać dużej sumy pieniędzy na elektryczne pochłaniacze wilgoci. Możesz wykorzystać te produkty, które już masz w domu. To mały koszt w zamian za dobre efekty. 

  • Ryż - to jeden z produktów, który pochłonie nadmiar wilgoci z pomieszczenia. Wystarczy wsypać go do otwartego pojemnika i postawić przy oknie. 
  • Sól - również jest pomocna w procesie usuwania wilgoci. Podobnie, jak w przypadku ryżu, należy ją wsypać do pojemnika i postawić na parapecie.

Należy pamiętać, aby co jakiś czas wymieniać zawartość pojemników, aby mieć pewność, że domowe pochłaniacze wilgoci działają. 

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Te metody również mogą pomóc

Warto zmienić także domowe przyzwyczajenia, które powodują nadmierną wilgoć w domu, aby uporać się z problemem. Należy pamiętać o częstszym wietrzeniu pomieszczeń, używaniu okapu podczas gotowania, czy suszeniu prania w miejscu, gdzie jest odpowiednia wentylacja. Dzięki temu unikniesz problemu powstawania grzyba i pleśni na ścianach.

Więcej o: