Jaki jest dzisiaj dzień? Święto 27 lutego jest dość nietypowe, ale szalenie ciekawe

Jakie jest dzisiaj święto? Nietypowe, ale na pewno bardzo ciekawe. 27 lutego to dzień, który należy do pewnego sympatycznego zwierzaka. Warto poznać tego drapieżnika, ponieważ jest też niestety zagrożony wyginięciem. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki dziś dzień, chętnie odpowiemy.

Niedźwiedzie polarne to ciekawe zwierzaki. Niestety są zagrożone wyginięciem. To zwierzęta, które mocno odczuwają zmiany klimatu. Dziś obchodzimy ich święto.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wycieńczona niedźwiedzica szuka jedzenia w mieście

Jakie jest dzisiaj święto? To Dzień Niedźwiedzia Polarnego

W ciągu roku jest naprawdę wiele nietypowych świąt. Jedne są śmieszne inne bardziej poważne. Na przykład niedawno odbył się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To nietypowe, aczkolwiek ważne święta, o których warto pamiętać w ciągu roku. Należy do nich również Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Choć w pierwszej chwili może się to wydawać błahe, to jednak ważny moment i okazja do refleksji na temat zmian klimatu i zagrożonych gatunków.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego wypada 27 lutego. To dobry moment na refleksję

27 lutego wypada Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Choć Święto raczej nie wiąże się z wielkimi obchodami, to jednak jest idealnym momentem na refleksję. Według aktualnych danych w tej chwili na świecie jest zaledwie między 22, a 31 tysięcy niedźwiedzi polarnych. To niewiele, a co więcej ich liczba stale spada. Wpływ na to mają polowania, a w szczególności zmiany klimatu. Lodu w Arktyce ubywa, a co za tym idzie, miejsce, w którym dotąd żyły te zwierzęta, zaczyna powoli znikać. Dzieje się tak dlatego, że tylko z pomocą lodu, niedźwiedzie mają możliwość polowania. W internecie można znaleźć mnóstwo zdjęć wychudzonych zwierząt tego gatunku. To smutny widok, ale warto o tym wiedzieć, aby zapobiegać zmianom klimatu

 

27 lutego, jakie święto? Oprócz Dnia Niedźwiedzia polarnego obchodzi się Dzień Anosmii

Oprócz Dnia Niedźwiedzia Polarnego, który niewątpliwie gra pierwsze skrzypce, 27 lutego obchodzi się również Dzień Anosmii oraz Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Dzień Anosmii jest szczególnie ciekawy, ponieważ ma za zadanie zwracać uwagę na problemy związane z zaburzeniami węchu

Więcej o: