Jak odmrozić szyby w aucie? Dodaj do wody odrobinę tego napoju. Już nigdy nie przepłacisz na stacji

Zamarzające szyby od wewnątrz to spory problem w czasie zimy. Zamiast się denerwować i spóźniać do pracy, sprawdź, co możesz zrobić, aby uporać się z kłopotem. Ten prosty trik z pewnością pomoże ci z zamarzającymi szybami. Okazuje się, że produkt, którego do tego potrzebujesz, masz już w samochodzie.

Minusowa temperatura zimą to norma. Jednak mimo tego, kierowcy zapominają, że rano mogą mieć problem z zamarzniętymi szybami od wewnątrz samochodu. Zanim kłopot zostanie rozwiązany, może minąć sporo czasu, który był przeznaczony na dojazd do pracy. Dlatego warto mieć ten produkt w swoim samochodzie, aby mieć pewność, że zima nas nie zaskoczy. Sprawdź, co pomoże ci rozwiązać popularny problem.

Zobacz wideo Opinie Moto.pl: Audi RS e-tron GT - sportowa motoryzacja też ma wtyczkę

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej 

Odmrażanie szyb w samochodzie. Ten popularny sposób nie jest skuteczny

Nie da się ukryć, że pierwszą reakcją kierowcy na widok zamarzniętych szyb jest włączenie ogrzewania. Jednak ten sposób jest czasochłonny, a w dodatku nie zawsze skuteczny. Dobrym pomysłem wydaje się parkowania auta w garażu lub pod wiatą. Niestety, to nie zawsze pomaga w takim stopniu, w jakim kierowca by chciał.

Sposób na zamarznięte szyby od środka. Wypróbuj domowy odmrażacz

Dobrym sposobem na usunięcie zamarznięte szyby od środka jest użycie zimowego spryskiwacza do szyb. Dlatego warto mieć go zawsze pod ręką w schowku. Jednak możesz również samodzielnie wykonać domowy odmrażacz. Potrzebujesz do tego wody i alkoholu. Wystarczy zmieszać te dwa składniki w proporcji 1:1, a następnie przelać do butelki z atomizerem, spryskać szybę i chwilę odczekać, a na koniec przetrzeć szmatką lub gąbką

Co zrobić, żeby szyby nie zamarzały w samochodzie. Na to też istnieje sposób

Prostym sposobem na uniknięcie zamarzania szyb wewnątrz samochodu jest popularny produkt. Wystarczy użyć odtłuszczacza. Przetrzyj nim dokładnie szybę, a dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo zamarzania szyb. Możesz w tym celu użyć także płynu do mycia okien. 

Więcej o: