Jak pozbyć się nornic z ogrodu? Wystarczy odrobina tej przyprawy. Raz na zawsze przegonisz gryzonie

Domowe sposoby na nornice bardzo często działają o wiele lepiej niż drogie środki odstraszające. Niewielkie gryzonie mimo swojego uroczego wyglądu, są szkodnikami dla naszych ogrodów. Jak pozbyć się tego problemu raz na zawsze?

Nornica to niewielki gryzoń, który waży zazwyczaj jedynie 20 gramów. Bardzo często ludzie mylą nornice z myszą polną, ponieważ są do siebie naprawdę podobne. Gryzonie te żywią się m.in. roślinami, dlatego nie są zbyt mile widziane w ogrodzie. Jak pozbyć się nornic? Poznaj domowe sposoby na nornice.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nornice w ogrodzie. Tak rozpoznasz ich obecność

Wiele osób błędnie myśli, że nornice pozostawiają po sobie kopce tak jak krety, ale to nie prawda. Szkodniki te zostawiają po sobie ślady w ogrodach za pomocą korytarzy budowanych pod ziemią lub zwykłych dziur obok siebie. Co więcej, jeśli widzisz, że np. pąki kwiatów są nadgryzione lub liście może to oznaczać, że nornice są już obecne w twoim ogrodzie.

Jak pozbyć się nornic z ogrodu? Domowe sposoby działają cuda

Jeśli zauważyłeś, że w twoim ogrodzie są obecne nornice, warto zacząć działać od razu. Naturalne odstraszacze pozwolą ci pozbyć się nornic lada moment. Poniżej przedstawiamy domowe sposoby na nornice:

  • Dźwięk: nornice można odstraszyć za pomocą dźwięku. Na patyku lub drucie powieś aluminiową puszkę, która podczas wiatru będzie dość głośno hałasować, a nornica wystraszy się i ucieknie.
  • Zapach: nornice mają wrażliwy węch, warto więc do dziury nornicy wsypać odrobinę cynamonu. Intensywny zapach tej przyprawy sprawi, że nornice znikną.

Domowy sposób na nornice. Ten oprysk wypędzi nornice

Do pozbycia się nornic z ogrodu nada się oprysk z naparu kawowego. Napar kawowy mieszamy z wodą w proporcjach 1:4 i przelewamy do butelki z atomizerem. Następnie tak przygotowanym opryskiem spryskujemy liście roślin, które mogą być zaatakowane przez nornice. 

Więcej o: