Ten niepozorny przedmiot wyciągnie cię z tarapatów. Sprawdź, czy na pewno zawsze masz go pod ręką

Mają wiele zastosowań i z pewnością poradzą sobie w kryzysowej sytuacji. Dzięki nim wyjdziesz z niejednej opresji. Opaski zaciskowe, bo o nich mowa, są ratunkiem w razie wielu kryzysowych sytuacji - choć mało kto wie, na ile sposobów można je wykorzystać.

Opaski zaciskowe, potocznie zwane trytytkami, to niezbędne wyposażenie każdej osoby, która lubi majsterkować. Zastosowanie tego popularnego produktu jest tak naprawdę nieograniczone, jednak wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawę. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać w niekonwencjonalny sposób. 

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opaska zaciskowa. Skąd wzięły się popularne trytytki?

Opaski pojawiły się już w 1958 r., w Stanach Zjednoczonych. Powstały z powodu problemu z uporządkowaniem kabli w samolotach, ponieważ konieczne było spięcie ze sobą ogromnej liczby przewodów. Używanie metalowych żyłek powodowało niebezpieczeństwo odcięcia palca, dlatego wymyślono opaski zaciskowe. Jednak pierwsze zipy miały metalowe zapadki. Te, które znamy dzisiaj, pojawiły się w 1968 r. Popularna w Polsce nazwa "trytytki" wynika z nazwy firmy, która je produkowała — Trytyt. 

Jak otworzyć opaskę zaciskową? To nie jest niemożliwe

Opaski zaciskowe mają to do siebie, że można je zazwyczaj użyć tylko raz. Jednak istnieje możliwość otwarcia trytytki, chociaż nie jest to proste. Najprostszym rozwiązaniem jest rozcięcie opaski. Jeżeli jednak nie chcesz tego robić, możesz spróbować podważyć główkę trytytki przy pomocy małego śrubokręta. Dzięki temu możliwe będzie wysunięcie paska. 

Zastosowania opaski zaciskowej. Zero ograniczeń

Trytytki można użyć tak naprawdę w każdej kryzysowej sytuacji. Oto przykłady zastosowań opasek:

  • Spinanie — np. kluczy, kabli, czy innych luźnych elementów, a nawet możesz przytrzymać zderzak w samochodzie lub inną ruchomą część
  • Możesz ich użyć również zamiast sznurowadeł w butach.
  • Wieszanie — np. obrazów, reklamówek, firan, czy zasłon pod prysznicem
  • Za ich pomocą możesz przymocować roślinę do pala.
  • Zabezpieczysz zamek od walizki

Zastosowanie tego prostego przedmiotu jest tak naprawdę nieograniczone, dlatego warto mieć je zawsze pod ręką, zwłaszcza że nie są drogie.

Więcej o: