Jak wyglądaliby dziś Freddie Mercury czy Michael Jackson, gdyby żyli? Ten fotograf dokonał niemożliwego

Wielu fanów tęskni za swoimi ukochanymi artystami, którzy odeszli za wcześnie. Pewien turecki fotograf również mierzył się z tym problemem, dlatego stworzył serię wyjątkowych fotografii przedstawiających znanych idoli, starszych o kilkadziesiąt lat.

Wiele utalentowanych gwiazd odeszło za wcześnie. Część z nich zmarła młodo, nie skończywszy nawet 30 lat. Fani na całym świecie są zdruzgotani po każdej takiej tragedii, gdyż nie zobaczą już jak ich idole starzeją się i odchodzą na zasłużoną emeryturę. Z takim problemem zmierzył się pewien fotograf, który znalazł na niego sposób. Jego prace są już znane na całym świecie i poruszają do łez.

Zobacz wideo Gwiazdy narzekają na za niskie emerytury i ratują się dalszą aktywnością zawodową

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sztuczna inteligencja wskrzesza ludzi? Niezwykły projekt 

Alper Yesiltas to turecki fotograf, który dzięki sztucznej inteligencje stworzył wyjątkowy projekt "As If Nothing Happened" ("Jakby nic się nie stało"). Składają się na niego grafiki przedstawiające portrety nieżyjących już celebrytów, ale postarzonych o kilkadziesiąt lat. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak nasi zmarli idole wyglądaliby dziś, gdyby żyli.

Kiedy zacząłem majstrować przy technologii, zobaczyłem, co mogę zrobić i pomyślałem o tym, co uczyniłoby mnie najszczęśliwszym. Chciałem znów zobaczyć przed sobą niektórych ludzi, za którymi tęskniłem i tak powstał ten projekt

- można przeczytać na stronie fotografa.

Jak księżna Diana, Freddie Mercury i Michael Jackson wyglądaliby dziś? Te zdjęcia wzruszają do łez

Bardzo poruszającą fotografią jest ta z wizerunkiem jednego z największych artystów wszech czasów. Freddie Mercury, wokalista zespołu "Queen", zmarł w 1991 roku na skutek komplikacji po walce z chorobą AIDS. Żył tylko 45 lat, jednak na kartach historii zapisał się jako jeden z najlepszych twórców muzyki popularnej.

 

Wzrusza również zdjęcie przedstawiające księżnę Dianę. Była uwielbiana nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i na całym świecie. Jej nagła śmierć była wydarzeniem, po którym wiele osób odwróciło się od rodziny królewskiej. Zmarła tragicznie w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku.

 

Michael Jackson miał miliony fanów na całym świecie, a jego kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie. Jest uznawany za ikonę muzyki popularnej. Wokół jego nagłej śmierci w 2009 roku do dziś krąży wiele teorii spiskowych.

 

Fani dziękują fotografowi. Są zachwyceni jego projektem

Internauci są pod wrażeniem prac Alpera Yesiltasa. Pod jego zdjęciami publikowanymi na profilu na Instagramie można przeczytać wiele komentarzy, w których fani dziękują mu za stworzenie tak ważnego dla nich projektu.

Mam łzy w oczach, to takie poruszające
To jedna z najbardziej emocjonalnych sztuk, jakie widziałem. Sprawia, że robię przerwę i zastanawiam się, jak wyglądaliby teraz moi ukochani
Więcej o: