Jak wybielić firanki domowymi sposobami? Wydasz tylko kilka złotych, a efekty będą spektakularne

Wybielanie firanek to "top of the top" naszych domowych problemów - zwłaszcza w przedwiośniu, które zwiastuje wielkie przygotowania do Wielkanocy. Co zrobić, by pozbyć się tej uciążliwości szybko i skutecznie? Dzięki tym metodom nawet najbrudniejsze firanki będą lśniły jak nowe.

Nie wiesz, jak poradzić sobie z pożółkłymi firanami? Nie trzeba od razu ich wyrzucać i kupować nowych. Domowe sposoby potrafią zdziałać cuda! Poznaj sprawdzone metody na wybielenie firanek w mgnieniu oka. 

Zobacz wideo Plama z truskawek na ubraniu? Podpowiemy, jak ją usunąć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wybielić firanki? Wystarczy odrobina tego produktu

Jeśli masz już dość zakurzonych i pożółkłych firanek w domu, wypróbuj domowe sposoby, które z pewnością pozytywnie cię zaskoczą. Na początku wyjmij z kuchennej szuflady sodę oczyszczoną -  dokładnie 500 gramów. Do dużej miski wlej 10 litrów wody i dodaj sodę. Firanki namocz w roztworze przez kilka godzin, a następnie upierz tak jak zawsze. Po wyjęciu z pralki będą delikatne w dotyku i śnieżnobiałe. 

Sposób na białe firanki: idź do apteki, a różnica będzie znacząca

Jeśli szukasz dobrego sposoby na wybielenie firanek w domu, wystarczy, że pójdziesz do apteki i zakupisz słynny produkt na przeziębienia, czyli aspirynę. W pięciu litrach wody rozpuść 5 tabletek leku i namocz w takim roztworze firanki. Po kilku godzinach wyjmij firanki z wody i wypierz praniem delikatnym. Materiał powinien odzyskać swoją biel.

Domowe sposoby na białe firanki. Czym wyczyścić firany

Firany potrafią szybko zmienić swój piękny biały kolor na szary lub żółty. Wszelkie zanieczyszczenia w domach przyczyniają się do ich ubrudzenia, dlatego warto znać sposoby na wybielenie firanek w domu. Jedną ze sprawdzonych metod jest użycie soli kuchennej lub proszku do pieczenia. 7 płaskich łyżek soli kuchennej należy wymieszać z 5 litrami wody. W takiej mieszance moczymy wcześniej już wypraną firankę przez kilka godzin. Zamiast soli można użyć również proszku do pieczenia, a dokładnie jedną jego torebkę na 5 litrów wody. Firankę namocz przez 15 minut w roztworze, a następnie wypierz w pralce.

Więcej o: