Jak olejować włosy? Wystarczy trzymać się tych zasad, aby twoje kosmyki były pełne blasku

Olejowanie to przepis na piękne włosy. O ile wie się, jak zrobić to dobrze, żeby zamiast pięknych i lśniących włosów, nie wyrządzić im krzywdy. Olejowanie dobrze wpływa na skórę głowy, działa świetnie na strukturę włosów i pobudza je do wzrostu. Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Olejowanie włosów cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to domowy zabieg, który może przynieść niesamowite rezultaty, o ile jest stosowany regularnie. Jeśli wykonujemy go poprawnie, nasze włosy będą gładkie, silne i lśniące, a końcówki nie będą się rozdwajać. Niestety czasem mimo dobrych intencji szkodzimy, zamiast pomagać. 

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejowanie włosów na sucho. Olej kokosowy sprawdzi się doskonale 

Olej kokosowy jest świetny w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Najczęściej wykorzystuje się go do olejowania. Dzięki niemu włosy są odżywione, zregenerowane, nawilżone, mają więcej blasku, elastyczności oraz są bardziej miękkie. Dzieje się to za sprawą zawartych w nim minerałów i witamina jak witaminy A, E oraz z grupy B. Występują w nim też takie pierwiastki jak wapń, cynk, żelazo, magnez, fosfor i potas. Działanie oleju zależy od sposobu, w jaki jest nakładany na włosy. Może być stosowany zarówno na suche, jak i wilgotne pasma.

Olej do olejowania włosów. Sprawi, że włosy będą piękne

Olej rycynowy pozyskiwany jest z nasion rącznika pospolitego. Olej to bogate źródło dużej ilości substancji odżywczych. Jego składniki odżywcze regenerują włosy, wzmacniają, zwiększają ich elastyczność, nabłyszczają i sprawiają, że są jedwabiste i miękkie. Poza tym olejek rycynowy świetnie działa na problemy ze skórą głowy. Ogranicza wypadanie włosów, normalizuje pracę gruczołów i pobudza mikrokrążenie. Można go dodać do odżywki bądź olejować nim włosy. 

Błędy podczas olejowania. Jak ich uniknąć

Należy pamiętać, aby nie używać zbyt dużej ilości oleju. Nie powinno być to więcej niż 1-2 łyżki,  wszystko zależy od długości naszych włosów. Bezpieczną opcją będzie użycie półtorej łyżki, ale każdy powinien samodzielnie ocenić ilość. Po uzyskanych efektach łatwo jest sprawdzić, czy stosujemy prawidłową ilość. Nie powinniśmy stosować oleju zbyt często, może to doprowadzić do obciążenia włosów. W zależności od zamierzonych efektów możemy nakładać olej od nasady lub wyłącznie na włosy.

Więcej o: