Ten owoc jest lubiany przez ludzi. Pomimo to, sprawi, że szczury będą omijać dom szerokim łukiem!

Jak pozbyć się szczurów? Ci intruzi często zagląda do naszych domów, garaży i piwnic. Najczęściej możemy spotkać te gryzonie zimą i jesienią. Przeczytaj nasz tekst i poznaj domowe sposoby na pozbycie się tych gryzoni. Podpowiadamy, jak wykurzyć je z domu humanitarnymi metodami.

Szczury stanowią zimą spory problem. Uciekając przed mrozem oraz poszukują jedzenia. Chowają się w naszych domach. Najczęściej można je znaleźć w garażach i spiżarniach. To bardzo ważne, aby pozbyć się ich jak najszybciej. Te gryzonie przenoszą wiele chorób, a jednocześnie wyrządzą w naszym domu wiele szkód, m.in. przegryzają kable. Sprawdź, jak pozbyć się szczurów w humanitarny sposób.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczury w domu. Ten owoc rozwiąże uporczywy problem

W sklepach z pewnością znajdziemy różne pułapki i gotowe preparaty na szczury, jednak nie są to humanitarne metody. Ponadto trutka będzie niebezpieczna również dla naszych domowych pupili, takich jak kot czy pies, które omyłkowo mogą ją zjeść. Warto zastosować alternatywne i równie skuteczne rozwiązania. Szczury są wrażliwe na zapach, a szczególnie odstrasza je woń cytryny. Wystarczy pokroić ten owoc w plasterki i ułożyć go w miejscach, w których możemy napotkać szczury.

Nieznane drony atakują Rosję, Rosjanie wpadają w panikę. Zdjęcie ilustracyjne. Nieznane drony atakują Moskwę. Rosjanie wpadają w panikę. "Nie pozostaną bezkarni"

Jak pozbyć się szczurów? Gryzonie nie znoszą tych zapachów

Nie tylko cytrusy odstraszają szczury. Jest jeszcze kilka innych zapachów, na które gryzonie są wrażliwe. Zaliczają się do nich:

  • dzika mięta,
  • rumianek,
  • świeże liście pomidorów,
  • wilczomlecz,
  • czosnek.

Jeśli masz ogród, posadź te rośliny blisko domu, by szczury do niego nie podchodziły. Jeśli nie masz takiej możliwości, wystarczy rozsypać zioła z tych roślin w miejscach łatwo dostępnych dla gryzoni.

Jak pozbyć się kuny? Ten trik nic nie kosztuje, a działa cuda! Nieproszony gość ucieknie w popłochu Odstraszacz na kuny, który nic nie kosztuje. Błyskawicznie je przegonisz

Jak zabezpieczyć dom przed szczurami? Pamiętaj o kilku zasadach

Szczury najchętniej wybierają te miejsca, w których jest jedzenie, często można je spotkać w spiżarniach. Żeby nie dobrały się do naszych zapasów, należy dobrze zabezpieczyć żywność. Najlepiej schować ją do słoików lub szczelnie zamkniętych pojemników. Po otwarciu należy trzymać jedzenie w trudno dostępnych miejscach. Warto również regularnie sprawdzać piwnice i garaże, szczególnie zimą.

Więcej o: