Ten odstraszacz na kuny nic nie kosztuje! Jeśli masz je w domu, błyskawicznie przegonisz szkodniki

Jak wypłoszyć kunę z domu lub samochodu? To z pozoru przyjazne zwierzę potrafi wyrządzić wiele kosztownych skód. Masz z nim problem? Okazuje się, że pozbycie się kuny jest prostsze, niż myślisz. Zapomnij o szkodliwych chemikaliach i wypróbuj ten genialny humanitarny sposób na kuny, który nic nie kosztuje.

Kuna domowa jest powszechna w całej Europie i często pojawia się w otoczeniu człowieka. Buszując na strychach, w garażach, czy pod maską samochodu, nie tylko hałasuje, ale również przegryza instalację elektryczną, co może generować duże koszty, a nawet zagrażać bezpieczeństwu. Jak się jej pozbyć w humanitarny sposób? To banalnie proste!

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda kuna? Zostawia po sobie duży bałagan  

Kuna to ssak z rodziny łasicowatych. Charakterystyczne dla niej jest wydłużone ciało i krótkie nogi oraz brązowo-szare futro z białą plamą na piersi. Jej obecność najczęściej zdradza uciążliwy hałas, bałagan oraz spora ilość odchodów. Kuna żywi się małymi gryzoniami i ptakami, przez co martwe osobniki również mogą być dużym zmartwieniem. Ponadto jej znakiem rozpoznawczym są różnego rodzaju...usterki! Przy okazji swoich odwiedzin w domu, czy samochodzie, przegryza kable oraz niszczy np. pokrywę od silnika

Wojna w Ukrainie. Fragmenty rosyjskich rakiet, którymi Rosjanie ostrzeliwali przede wszystkim cele cywilne. Charków, 3 grudnia 2022 r. Rosja zmienia taktykę ataków rakietowych. 369. dzień wojny

Domowy sposób na kunę. Ten popularny zapach natychmiast ją odstraszy

Jeżeli stwierdziłeś obecność kuny, warto sięgnąć po humanitarne sposoby na jej wypłoszenie. Zamiast decydować się na trutki i szkodliwe dla zdrowia chemikalia, wypróbuj ten prosty domowy trik! Kuny, tak jak inne drapieżniki, mają niezwykle wyczulony zmysł węchu, przez co istnieją zapachy, których wprost nie znoszą. Jednym z nich jest intensywna woń...kostki do toaletyWystarczy umieścić ją w miejscach, w których prawdopodobnie przebywa np. na strychu lub przy silniku i po sprawie! Dzięki temu w mig pozbędziesz się problemu. Kuna się wyprowadzi, a ty i twój portfel odetchniecie z ulgą. 

Jak prać alpakę w sposób prawidłowy? Przestrzegaj tych zasad, a ubrania posłużą ci przez lata Jak prać alpakę? Przestrzegaj tych zasad, a płaszcz posłuży ci na lata!

Jak w humanitarny sposób pozbyć się kuny? Za ten trik nic nie zapłacisz

Jeżeli jesteś właścicielem zwierzęcia domowego m.in. kota lub psa, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Dzięki niemu walka z kuną nie pochłonie żadnych środków finansowych! Otóż jego zapach będzie kojarzył się jej z zagrożeniem, przez co natychmiast oddali się w bezpieczne miejsce! Co należy zrobić? Wyczesz pupila, zostaw sobie pukiel jego sierści i rozrzuć ją w garażu, na strychu lub samochodzie. Kuna od razu wyczuje obecność dużego drapieżnika i poszuka sobie nowego lokum do życia. 

Więcej o: