Dodaj kilka kropli do wody i wetrzyj w okienne ramy. Będą białe jak kiedyś w kilka minut!

Przy wiosennych porządkach często głowimy się jak doczyścić ramy okienne, które często po zimie stają się żółtawe lub zszarzałe. Podpowiadamy, jak domowymi sposobami łatwo domyć ramy okna, bez konieczności używania drogiej chemii i szorowania.

Wiosna jest czasem, gdzie wszystko się budzi do życia. Tak samo w naszych domach i ogrodach rozpoczynają się często wiosenne porządki. Dla wielu osób jest to dość mocno gruntowne sprzątanie, tj. pozimowe odgracanie, porządki w ogrodach, zmiana szafy na letnią, ale też mycie okien! Podpowiadamy jak doczyścić plastikowe ramy, by lśniły jak nowe i nie miały żadnych zarysowań. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mycie ram okiennych domowymi sposobami. Jak to zrobić?

Wiosną wiele osób bierze się za mycie okien po zimie. Można je teraz otwierać szeroko, ze względu na ładną pogodę. Niestety, szczególnie ramy okienne bywają często dość problematyczne w doczyszczeniu. Zbiera się na niej kurz, brud, żółty osad, a nawet pleśń! Przy czyszczeniu plastikowych elementów okna, należy pamiętać, by nie używać ostrych gąbek do doczyszczenia ram, ponieważ można je zarysować. Brud powstający w powstałych mikrorysach będzie jeszcze bardziej uciążliwy i znaczniej bardziej widoczny gołym okiem. Aby wyczyścić skutecznie i bez zarysowań ramy okna, sprawdzą się bezpieczne domowe sposoby. Jakie?

Mycie okien domowymi sposobami. Instrukcja krok po kroku

Najważniejszym elementem w czyszczeniu okien jest zachowanie odpowiedniej kolejności przy myciu zaczynając od trudno dostępnych miejsc, w których zbiera się mnóstwo kurzu. Pozbędziemy się go z pomocą odkurzacza. Następnie dobrze przetrzeć jest ramy mokrą ścierką, by pozbyć się zalegającego kurzu, zanim przejdziesz do kolejnego etapu. 

Domowy sposób na preparat do mycia okien z pomocą magicznej gąbki

W wyjątkowo trudnych do doczyszczenia ramach sprawdzi się domowej roboty produkt. Po odkurzeniu i umyciu ram z kurzu można przejść do kolejnego etapu, czyli pozbywanie się mocnych zabrudzeń. W tym celu przygotuj:

  • ocet 
  • płyn do naczyń 
  • sok z cytryny lub kwasek cytrynowy
  • magiczna gąbka

Wystarczy, że dodasz do wody odrobinę octu, płynu do naczyń i kilka kropli cytryny. Takim płynem przetrzyj ramy z pomocą magicznej gąbki, która dodatkowo przy tym pomoże, jednocześnie nie rysując ram okna. Jeśli nie masz w domu magicznej gąbki, wystarczy miękka ścierka. Na koniec nie zapomnij wytrzeć okien suchą ściereczką z mikrofibry.

Więcej o: