Azalia doniczkowa nie kwitnie? Wystarczy, że dodasz ten produkt do doniczki! Będzie bujna i piękna

Azalia na pniu, azalia doniczkowa, a może azalia japońska? Ciężko wybrać, która z nich jest najbardziej urokliwa, jednak nie musisz się ograniczać. W twoim wnętrzu może pojawić się każda z nich. Zanim jednak ię tam zjawią, warto wiedzieć, jak je pielęgnować. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać.

Azalia to piękny kwiat, o którym marzy nie jedna osoba. Czy wiesz, że możesz spokojnie uprawiać ją u siebie w domu? Co więcej, możesz nawet wykonać ciekawą aranżację na pniu! Jeśli marzy ci się taka dekoracja w domu, podpowiemy ci jak odpowiednio o nią zadbać.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Azalia doniczkowa - jak o nią zadbać? Przede wszystkim zapewnij jej wilgoć

Najprościej będzie uprawiać azalię w doniczce. Jeśli więc decydujesz się na ten sposób, podpowiemy ci, co warto jej zapewnić: 

  • Miejsce uprawy - azalia potrzebuje sporo światła, wybierz więc najjaśniejsze miejsce w domu, aby zapewnić jej prawidłowy rozwój.
  • Temperatura - azalia lubi dość niskie temperatury. Najlepiej będzie się czuła w temperaturze od 10°C do 12°C. Taka temperatura występuje najczęściej przy samym oknie. Uważaj jednak na przeciągi.
  • Podlewanie - azalia wymaga regularnego podlewania. Powinna mieć zawsze wilgotne podłoże. 

Kwiat azalii na pniu? To możliwe! Jak dbać o taką dekorację?

Na rynku możesz znaleźć również azalie szczepione na pniu. To bardzo popularny trend. Azalie są często formowane jak drzewka bonsai. Jak zadbać o taką roślinę? Zasady są właściwie takie same jak w przypadku uprawy w doniczce. Jednak należy pamiętać, że azalie to dość kapryśne kwiaty. Słabo znoszą przeciągi i trzeba również uważać na zbyt ostre światło, które może nawet poparzyć roślinę. Najlepiej więc zdecydować się na hodowanie jej na balkonie. Pamiętaj też, aby zapewnić odpowiednią jakość gleby. Powinna być żyzna i dobrze przepuszczalna. 

Azalia japońska bardzo na tym skorzysta! Do jej ziemi dodaj pumeksu

Jeśli chcesz poprawić jakość gleby, w której trzymasz azalię, koniecznie wykorzystaj ten trik. Pumeks to świetna pomoc w prawidłowym rozwoju roślin. "Pemza", która jest w nim zawarta, doskonale poprawia jakość gleby i dostarcza niektórych niezbędnych składników odżywczych. Wystarczy, że zetrzesz go na tarce i dobrze wymieszasz z ziemią i gotowe. Azalia powinna bujnie i pięknie rosnąć. Szybko zobaczysz jej kwiaty, które będą cieszyć twoje oczy.

Więcej o: