Błyskawiczne suszenie prania? Japończycy mają na to sposób! Możesz zyskać nawet 30 minut

Wywieszając pranie na suszarce, bardzo często robimy to jak najciaśniej i nie przykładamy do tego większej uwagi. Chcemy, aby każda tkanina znalazła szybko swoje miejsce i po prostu wyschła. Niestety, ale w ten sposób popełniamy błąd, a pranie wcale nie wyschnie prędko. Japończycy znaleźli na to sposób.

Pranie schnie bardzo długo, a ty potrzebujesz bluzki na już? To, w jaki sposób układasz pranie na suszarce, może mieć wpływ na długość jego suszenia. Jeśli chcesz skrócić czas suszenia ubrań na domowej suszarce, warto zastosować japońską metodę, która skróci czas schnięcia nawet o 30 minut! 

Zobacz wideo Jak doczyścić szybę lub lustro? Wypróbuj nasz trik z ziemniakiem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby pranie szybko schło? Japońska metoda na pranie

Rozkładanie prania na suszarce jak najciaśniej wcale nie przyspieszy suszenia, a jedynie je wydłuży. Jeśli chcesz, aby ubrania schły szybciej, zastosuj japońską metodę na suszenie ubrań. Na czym to polega? Już wyjaśniamy! Aby skrócić czas suszenia tkanin nawet o 30 minut, wystarczy, że wyprane ubrania powiesisz w inny sposób na suszarce. Na początek wieszaj najdłuższe i największe rzeczy, takiej jak grube i szerokie bluzy czy długie sukienki. Ten rodzaj tkanin umieść na zewnętrznych linkach, dzięki temu wyschną nieco szybciej. Następnie na kolejnych drucikach suszarki wieszaj coraz to mniejsze i krótsze rzeczy. W ten sposób ubrania zostaną powieszone w tzw. łuk i wyschną o wiele szybciej. Stosując ten sposób, świetnie zadziała on również na wilgoć w mieszkaniu, która z pewnością pojawia się, gdy często wywieszasz pranie np. w salonie. 

Jak przyspieszyć suszenie prania? Te metody działają

Jeśli szukasz metod, które przyspieszą suszenia prania w mieszkaniu, świetnie trafiłeś! Zdarza się, że niektóre rzeczy musimy wyprać, lecz uświadamiamy sobie, że muszą również wyschnąć w ekspresowym tempie, bo zaraz mamy np. spotkanie ze znajomymi. W takiej sytuacji przed wyjęciem czystego prania pralki do bębna wystarczy włożyć suchy ręcznik, a następnie należy włączyć program wirowania. Gdy pralka skończy wirować, zauważysz, że ręcznik wchłonął sporą część wilgoci, a ubrania dzięki temu na pewno szybciej wyschną. Jeśli chcesz coś szybko wysuszyć, a masz możliwość wystawienia suszarki np. na balkon, warto to zrobić. Promienie słoneczne sprawią, że ubrania szybciej wyschną. Uważaj jednak na ciemne tkaniny, ponieważ działanie słońca może sprawić, że ubrania zmienią swój odcień.

Więcej o: