Jak czyścić szafki kuchenne, by pozbyć się kurzu i brudu? Wystarczą 4 łyżeczki, a będą jak nowe

Szafki kuchenne narażone są na osad z brudu, kurzu, ale przede wszystkim wszechobecnego w domu tłuszczu. Podpowiadamy jak czyścić fronty kuchenne szybko, skutecznie i tanio. Przydać może się produkt, który już masz w domu.

Nawet najpiękniejsze meble kuchenne nie będą się dobrze prezentować, jeśli nie będą regularnie czyszczone. Eksploatacja kuchni sprawia, że na szafkach osiada się tłuszcz, który lubi dodatkowo zmieszać się z kurzem. Usunięcie takiego typu zanieczyszczeń bywa problematyczne, szczególnie jeśli nie wykonujemy tego wystarczająco regularnie. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które w zależności od rodzaju frontów z łatwością sobie poradzą. 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić szafki kuchenne? Z pomocą przyjdzie płyn do mycia naczyń

Niezwykle skuteczny i delikatny dla frontów okazuje się płyn do naczyń. Wystarczy do miski z ciepłą wodą dodać kilka kropel, zmoczyć ściereczkę i umyć szafki z zabrudzeń. Ważne jest, by zawsze zachować szczególną ostrożność w przypadku mebli wykonanych z drewna. Drewno jest wrażliwe na nadmiar wody, dlatego szmatkę warto dobrze odsączyć i wybierać te miękkie materiały. 

Jak usunąć tłuste plamy z szafek kuchennych, jeśli płyn do naczyń sobie nie poradzi? 

Z pomocą przychodzi soda oczyszczona, która jest wielozadaniowa. Wystarczy na wilgotną szmatkę nanieść sodę (dosłownie cztery łyżeczki) i przecierać tym trudne do wyczyszczenia plamy. Soda z łatwością powinna poradzić sobie z brudem. 

Jak usunąć tłuszcz z szafek w inny sposób? Pogromcą tłuszczu będzie ocet! 

Największym wrogiem tłuszczu w kuchni okazuję się ocet. Wystarczy zmieszać z ciepłą wodą odrobinę octu. Zamoczyć ściereczkę  i przetrzeć fronty. Osoby wrażliwe na zapach octu mogą później do wody dodać kilka kropel ulubionego olejku zapachowego i przetrzeć w ten sposób jeszcze raz drewniane meble. Dla lepszego efektu, ale tylko w przypadku szafek z bardziej odpornych materiałów można użyć szorstkiej ściereczki. Jednak w przypadku frontów mdf czy drewna - zawsze musi być to delikatna ścierka. 

Więcej o: