Jak robić zakupy na pchlim targu? Zapamiętaj te zasady, a upolujesz prawdziwe perełki

Pchli targ to forma zakupów, która ma swoich zwolenników na całym świecie. Swoją popularnością cieszy się również w Polsce. Jeśli uwielbiasz polować na vintage perełki, to zdecydowanie pchli targ jest dla ciebie. Co zagwarantuje ci udane zakupy? Podpowiadamy.

Na tłocznych targowiskach można znaleźć przeróżne skarby, od ubrań po meble, które zazwyczaj są w stylu vintage i w bardzo niskich cenach. Warto zwrócić też uwagę na stare monety, które z pozoru bezwartościowe mogą okazać się żyłą złota. Tak samo, jak niedziałające, stare zegarki, które zaniesione do zegarmistrza mogą zyskać ogromną wartość. Polowanie na takie perełki może stać się prawdziwym hobby, dzięki któremu możesz urządzić mieszkanie w nieszablonowym i oryginalnym stylu. 

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szukać perełek na pchlim targu? Lepiej przemyśl swój zakup

Zanim wybierzesz się na targowisko, skup swoje myśli na konkretnych potrzebach. Zastanów się, po co tam idziesz i na jakich znaleziskach ci zależy. Unikniesz w ten sposób późniejszego rozczarowania, gdy dokonasz kompulsywnego zakupu. Staraj się pilnować określonego budżetu, który chcesz wydać. Uważaj, aby nie kupić rzeczy, których po prostu nie potrzebujesz, ponieważ w ten sposób unikniesz niepotrzebnego zagracenia mieszkania "durnostojkami". 

Wybierasz się na pchli targ? O tych zasadach musisz pamiętać

Warto uczulić się na to, że nie każdy sprzedawca będzie uczciwy. Za wszelką cenę może próbować przekonać cię o wartości konkretnej rzeczy, co nie zawsze do końca będzie prawdą. Dlatego: 

  • Zawsze dokładnie sprawdź towar. Jeśli tego nie zrobisz, później może okazać się, że zakupiony przedmiot ma jakąś wadę lub brakujący element. Wady w produktach są doskonałym pretekstem do negocjacji. 
  • Targuj się. Pchli targ, to jest idealne miejsce do negocjowania cen, nie musisz się zgadzać na narzuconą cenę z góry. Handlarze doskonale wiedzą, jak wzbudzić chęć do posiadania czegoś, więc jeśli nie przekonuje Cię dana rzecz, nie bierz tego, zrezygnuj. 
  • Nie daj się ponieść emocjom. Jeśli Ci się coś bardzo spodoba, nie okazuj tego sprzedawcy. Jeśli takowy wyczuje, że dana rzecz wpadła w Twoje zainteresowania, będzie chciał wykorzystać to, podwajając cenę. Jednocześnie pamiętaj, by nie dać sobie wmówić, że dany przedmiot jest więcej wart, niż wygląda. 
  • Staraj się omijać większe skupiska. Często zdarza się, że na takich stanowiskach są doświadczeni handlarze, których intencje niekoniecznie są uczciwe. 

Stosując te zasady możesz liczyć na wartościowe i satysfakcjonujące łupy.

Więcej o: