Co na elektryzujące się włosy? Potrzyj kosmyki u nasady tym produktem z kuchni. Efekty cię zaskoczą

Elektryzujące się włosy to wyjątkowo irytujący problem. Jak się go pozbyć? Poznaj triki, dzięki którym twoja fryzura będzie wyglądać idealnie przez cały dzień. Wystarczy jeden produkt, który znajdziesz w kuchni, i odrobina cierpliwości.

Problem z naelektryzowanymi włosami nasila się szczególnie w okresie jesienno-zimowym - a grube swetry, czapki oraz szaliki tylko pogarszają sprawę. Jak sobie z tym poradzić? Oto kilka banalnie prostych domowych sposobów

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego włosy się elektryzują? Lepiej unikaj tych częstych błędów

Elektryzujące się włosy to naturalne zjawisko, które pojawia się w momencie tarcia pasm o niektóre materiały. Co może być tego przyczyną? 

  • Brak nawilżenia,
  • nieumiejętne mycie, rozczesywanie i suszenie włosów
  • nieprawidłowa pielęgnacja,
  • zmiana temperatur
  • noszenie czapki. 

Na elektryzowanie najbardziej podatne są włosy zniszczone i przesuszone, dlatego warto dobrać odpowiednie kosmetyki do własnych potrzeb. Pamiętaj, aby zawsze po umyciu włosów nałożyć odżywkę i olejek, który je nawilży. Jeżeli masz problem z okiełznaniem swoich pasm, możesz sięgnąć po produkty dedykowane elektryzującym się włosom. Takie preparaty nie tylko pomogą ci w walce z uporczywym problemem, ale również sprawią, że staną się one miękkie i przyjemne w dotyku. Aby zminimalizować ryzyko, podczas ich suszenia zawsze używaj zimnego nawiewu i sięgnij po szczotkę z naturalnym włosiem

Domowy sposób na elektryzujące się włosy. Folia aluminiowa w mig załatwi sprawę

W walce z niesfornymi kosmykami pomoże ci... lakier do włosów! Wystarczy, że przed wyjściem spryskasz nim włosy, a problem zniknie. Jednak nie jest to najlepsze wyjście -  tego typu spray może sprawić, że pasma staną się jeszcze bardziej suche. Znacznie lepszym sposobem jest delikatne zwilżenie włosów mokrą dłonią. Jeżeli żadna z tych metod nie przypadła ci do gustu, to pozostaje ostatni as w rękawie. Okazuje się, że warto nosić przy sobie niewielką kulkę folii aluminiowej, która świetnie poradzi sobie z elektryzującymi się kosmykami. Jak to możliwe? Wystarczy, że delikatnie przetrzesz nią włosy, wykonując ruch z góry na dół. Efekt będzie natychmiastowy.

Więcej o: