Po 13 latach wyłowiono z rzeki aparat. Zachowały się na nim zdjęcia ze ślubu i wieczoru panieńskiego

13 lat temu Coral Amayi zgubiła swój aparat cyfrowy w rzece Kolorado. Myślała, że już nigdy go nie zobaczy, jednak czekała ją miła niespodzianka! W 2023 pewnemu mężczyźnie udało się odnaleźć go w rzece. Ku jego zdziwieniu, pomimo zniszczeń, wciąż dało się odtworzyć zapisane na nim zdjęcia.

Mieszkanka Arizony myślała, że już nigdy nie zobaczy swojego aparatu cyfrowego. Przynajmniej dopóki nie znalazła w internecie zdjęć, które nim zrobiła. Coral Amayi odzyskała mnóstwo wspomnień, kiedy niedawno zwrócono jej sprzęt.

Zobacz wideo Katarzyna Cichopek dementuje plotki o Photoshopie. "Moje ciało wiele zniosło"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aparaty się jej nie trzymają. Amai, której dwukrotnie udało się zgubić urządzenie ze zdjęciami

W 2010 roku Amayi wybrała się na wycieczkę w dół rzeki Animas w Colorado ze swoimi przyjaciółmi, którzy niedawno się pobrali. Podczas wycieczki Amayi wypadła z pontonu. Za późno niestety zauważyła, że w wodzie zniknął jej aparat. Jak opowiada w rozmowie z today.com:

Kiedy dotarłam na brzeg, zauważyłam, że pękł mały sznurek, który mocował kamerę do smyczy i urządzenia pływającego

Kobieta była bardzo zasmucona tym faktem, ponieważ na karcie pamięci aparatu były zdjęcia ze ślubu i wieczoru panieńskiego jej przyjaciółki. Opowiada, że później wróciła do domu i nie mogła przestać płakać. Kobieta ma pecha jeśli chodzi o aparaty, gdyż historia powtórzyła się dwa lata później, kiedy Amayi po ślubie innego przyjaciela wybrała się na spływ tratwą do Waszyngtonu i zgubiła kolejny aparat

Przypadkowe znalezisko podczas łowienia ryb. Dawno zagubiony aparat z pięknymi wspomnieniami

Przez długi czas kobieta myślała o dwóch zagubionych aparatach. Po upływie kilku lat Amayi całkowicie straciła nadzieje na odzyskanie zgubionych urządzeń. Okazało się jednak, że los jej sprzyja. 14 marca Spencer Greiner łowił ryby w rzece Animas, kiedy nagle odkrył pierwszy aparat, który Amayi zgubiła. Urządzenie było zardzewiałe i zniszczone przez wodę, w której przebywało przez wiele lat. Kiedy wrócił do domu, włożył kartę pamięci do komputera i zdał sobie sprawę, że zdjęcia zostały zachowane. W rozmowie z today.com opowiadał:

Byłem zszokowany, że udało mi się odczytać kartę SD! Kiedy zobaczyłem, że zdjęcia są ze ślubu i wieczoru panieńskiego, pomyślałem, że warto spróbować znaleźć właściciela

Mężczyzna opublikował niektóre z odzyskanych zdjęć na Facebooku 15 marca. W ciągu godziny pan młody z wesela skomentował post. Kilka dni później Amayia i Spencer skontaktowali się ze sobą. Po tylu latach Amayi nie pamiętała, jakie zdjęcia znajdują się na karcie SD, więc miło spędziła czas, oglądając fotografie. 

Więcej o: