To już oficjalne. Powstanie bajka "Stranger Things". Animowana wersja hitu trafi na Netflixa

"Stranger Things" zdobyło ogromną popularność wśród widzów z całego świata. Teraz fani czekają na premierę piątego i ostatniego sezonu serialu. Jak się okazuje, to jednak nie koniec. Platforma ma już w planach kontynuację osadzoną w świecie paranormalnej rzeczywistości braci Duffer.

Piąty sezon "Stranger Things" będzie ostatnią odsłoną hitu na platformie Netflix. Nie znaczy to jednak, że będziemy musieli się pożegnać z wszechświatem przedstawionym w produkcji. Streaming właśnie dał  zielone światło dla nowego serialu animowanego, który jeszcze nie ma tytułu.

Zobacz wideo Czy się różni granie Jedenastki od grania Enoli Holmes? Rozmowa z Millie Bobby Brown

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piąty sezon "Stranger Things" nie ostatnim? Powstanie animowany spin-off 

Choć piąty sezon "Stranger Things" ma być finałowym, platforma ma w planach kontynuacje i rozbudowę serii. Zamówiony już został serial animowany, którego akcja ma się toczyć w świecie znanym już z serialu. Praktycznie wszystkie szczegóły są utrzymywane w tajemnicy. Jedyne co zostało zdradzone fanom to, że został on opracowany przez Erica Roblesa i Flying Bark Productions. Bracia Duffer, którzy będą pełnić obowiązki producentów wykonawczych, napisali w oficjalnym oświadczeniu:

Zawsze marzyliśmy o animowanym "Stranger Things" w duchu kreskówek z sobotnich poranków, które kochaliśmy, dorastając, a urzeczywistnienie tego marzenia było absolutnie ekscytujące. Nie moglibyśmy być bardziej zachwyceni tym, co wymyślił Eric Robles i jego zespół — scenariusze i grafika są niesamowite i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z wami więcej! Przygoda trwa

Rozszerzanie uniwersum "Stranger Things". Kolejne plany twórców serialu

Serial "Stranger Things" okazał się być światowym hitem i jednym z najczęściej oglądanych seriali oryginalnych na Netflix. Swoją premierę miał w 2016 roku, a w lutym 2022 roku został ogłoszony piąty i ostatni sezon. W produkcji wystąpili między innymi: Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown i Noah Schnapp. Fabuła podąża za mieszkańcami fikcyjnego miasta Hawkins w stanie Indiana, nękanego zjawiskami paranormalnymi, i alternatywnego wymiaru znanego jako Upside Down. Jako donosi portal Deadline.com, w lipcu zeszłego roku ogłoszono produkcję spin-offu oraz uruchomiona Upside Down Pictures. W planach jest kilka projektów związanych ze "Stranger Things" w tym sztuka teatralna czy serial z akcją na żywo. Są to dodatki do planów adaptacji serii "Death Note" i "Talizmanu" Stephena Kinga. 

Więcej o: