18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Oskarżenia wobec znanego aktora to był dopiero początek. Historia jego rodziny mrozi krew w żyłach

Wokół Armiego Hammera pojawiało się sporo kontrowersji związanych z przemocą seksualną, a wśród plotek na jego temat były nawet kwestie związane z kanibalizmem. Kiedy zrobiło się o nim głośno w kontekście nie dokonań artystycznych, a przemocowych zachowań, wyszło na jaw, że w jego rodzinie jest wiele mrocznych tajemnic.

Armie Hammer był znany z wielu filmów, jak chociażby  "Tamte dni, tamte noce", "Śmierć na Nilu", czy "Królewna śnieżka", gdzie grał u boku Julii Roberts. Jego kariera legła jednak w gruzach, podobnie jak życie prywatne, gdy w 2021 roku wybuchł skandal na skalę światową. Kilka kobiet oskarżyło go o molestowanie, a nawet brutalny gwałt i pobicie. Aktor usunął się w cień, dopiero dwa lata później udzielił wywiadu dla Air Mail, gdzie opowiedział swoją wersję tej historii. Z nazwiskiem Hammer wiążą się jednak jeszcze inne, równie kontrowersyjne kwestie, a sam Armie nie jest zwykłym hollywoodzkim aktorem. 

Zobacz wideo Pięć pokoleń mężczyzn z rodziny Hammerów ma na koncie wiele tajemnic i skandali. "House of Hammer" [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zarzuca się znanemu aktorowi? Oskarżenia Armiego Hammera

Przyjrzyjmy się najpierw sprawie Armiego. Armie Hammer rozwiódł się z żoną w 2020 roku. W lutym 2021 roku 24-letnia kobieta z Europy oskarżyła Hammera o gwałt, który według niej miał miejsce w 2017 roku.

Armie Hammer brutalnie gwałcił mnie przez cztery godziny w swoim domu w Los Angeles. W trakcie gwałtu wielokrotnie uderzał moją głową o ścianę i bił mnie po twarzy. Dopuścił się również innych aktów przemocy, na które nie wyrażałam zgody

- opowiada kobieta.

Aktor zaprzeczał i twierdził, że wszystko, co robił z kobietami, odbywało się za zgodą obu stron. Nie ukrywał również, że jego kontakty z płcią przeciwną są ekstremalne i bardzo intensywne. Prawniczka powódki wydała oświadczenie, w którym przedstawiła mediom historię swojej klientki. Effie (podane przez prawniczkę imię potencjalnej ofiary Hammera, tak naprawdę nazywa się Efrosina Angelova) twierdziła, że poznała aktora na Facebooku i była z nim w związku od 2016 do 2020 roku. Początkowa relacja powoli zmieniała się w bardziej brutalną. Kobieta przedstawiała Hammera jako osobę, która znęcała się nad nią zarówno psychicznie i fizycznie, jak i seksualnie. 

Zostałam poważnie straumatyzowana przez Armiego. Czuję się oburzona tym, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności za to, co mi zrobił [...]  Armie nie ma wyrzutów sumienia.

- opowiedziała kobieta podczas konferencji prasowej.

Jednak to nie jedyne oskarżenia, jakie padły w stronę aktora. Wśród nich pojawił się także zarzut o kanibalizm, na podstawie ujawnionych wiadomości, które Hammer wysyłał do kobiet. 

Będę taki niegrzeczny i sprośny, gdy się wreszcie zobaczymy. Jest tyle możliwości. Muszę napić się twojej krwi. Czemu jesteśmy tak daleko od siebie? Jestem stuprocentowym kanibalem. Chcę cię zjeść

- tak miał napisać aktor do jednej ze swoich partnerek. 

Effie nie była jedyną kobietą, która zabrała głos w sprawie Hammera. Swoją historię przedstawiła także 22-letnia narciarka, która opowiadała o traumatycznej relacji z aktorem. Podczas jednego z brutalnych aktów seksualnych, Hammer miał wyciąć obok jej sfer intymnych swój inicjał "A". Oprócz nich inne kobiety również opowiadały o zamiłowaniach aktora do brutalnych praktyk seksualnych z BDSM (bondage, discipline, sadism, masochism), podczas których kochanki nie czuły się bezpiecznie, a nawet okaleczania. 

Skandal wokół Hammera sprawił, że życie mężczyzny posypało się jak domek z kart. Kryzys wizerunkowy sprawił, że rozchwytywany niegdyś aktor, został bez angażu, a nakręcone już sceny w filmach starano się wyciąć. Hammer ujawnił korespondencję z kobietą, z której wynikało, że miała świadomość i godziła się na taki charakter znajomości. Mimo wszystko aktor usunął się z przestrzeni publicznej. W kwietniu 2023 r., biuro prokuratora Los Angeles podało informację dotyczącą oskarżeń aktora.

Mogę potwierdzić, że LAPD przedstawiła LADA sprawę dotyczącą Armiego Hammera, która jest obecnie analizowana

- powiedziała Tiffiny Blacknell, dyrektorka ds. komunikacji biura prokuratora.

Głośny i kontrowersyjny wywiad z Hammerem. Aktor opowiada o swojej przeszłości

Po dwóch latach od oskarżeń aktor postanowił zabrać głos. W lutym udzielił kontrowersyjnego wywiadu dla "Air Mail", w którym opowiadał o swoich traumach z przeszłości, a także o tym, co działo się z nim w 2021 roku, kiedy był na językach wszystkich. 

Hammer wytłumaczył w nim, skąd wzięło się u niego zainteresowanie BDSM. Opowiedział o mrocznym czasie w swoim życiu, kiedy miał 13 lat i był wykorzystywany przez pastora przez prawie rok. 

Byłem bezsilny w tej sytuacji. Nie miałem żadnego wpływu na tę sytuację. Moje zainteresowania poszły wtedy w kierunku: Chcę mieć kontrolę w takiej sytuacji, seksualną kontrolę

- opowiedział "Air Mail".

Powiedział rodzicom, że zachowanie duchownego w jego kierunku nie wygląda tak, jak powinno (bez wdawania się w szczegóły), jednak jako zagorzali chrześcijanie stwierdzili, że chłopiec ma nie przesadzać, bo "to jest człowiek Boga". Hammer twierdził, że doświadczenia z dzieciństwa wywołały w nim zainteresowanie BDSM, podczas którego ma pełną kontrolę na tym, co się dzieje, dlatego zaczął odbywać takie akty seksualne z kobietami w późniejszym życiu. Podkreślając jednak, że wszystko odbywało się za zgodą obu stron, ponieważ przyjemność powinny odczuwać wszyscy.

W artykule "Air Mail" pojawiły się także spekulacje, czy Hammer byłby w stanie dopuścić się czterogodzinnego gwałtu w kwietniu 2017 r., zważywszy na jego stan fizyczny. Hammer dostarczył dokumentację medyczną, z której wynika, że był na zajęciach rehabilitacyjnych dwa i cztery dni po gwałcie, którego miał się dopuścić na Effie. Kobieta dwa lata po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie podobno odmówiła podpisania dokumentów ze swoimi zeznaniami. 

W internecie powstała nawet grupa wsparcia dla gwiazdy Hollywood. Zwolennicy Hammera publikują jego zdjęcia z podpisem #IsupportArmieHammer.

Aktor opowiedział, że po oskarżeniach o kanibalizm, które były tylko elementem sextingu, był zdruzgotany. Dlatego będąc na Kajmanach, chciał zakończyć swoje życie. 

Po prostu wszedłem do oceanu i płynąłem jak najdalej, licząc na to, że albo utonę, albo potrąci mnie łódź lub zje rekin.

- tłumaczy Hammer. 

Jak relacjonują serwisy plotkarskie, Hammer na Kajmanach imprezuje i nie stroni od narkotyków. Rzekomo miał też pracować tam jako hotelowy konsjerż. 

"House of Hammer". Pięć pokoleń mężczyzn z rodziny Hammerów

W Polsce mało kto miał świadomość, że Armie to nie jest jakiś tam aktor. Armie Hammer to członek rodu Hammerów, który słynął z ogromnych wpływów, pieniędzy i... no właśnie. Ojcem Armiego jest Michael Hammer, szef wytwórni filmowo-telewizyjnej, a pradziadkiem słynny Armand Hammer, który był ówcześnie jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. O mrocznych tajemnicach rodziny Hammerów opowiada serial z września 2022 r. na Discovery+ "House of Hammer". Produkcja wzbudziła ogromne kontrowersje poprzez prezentacje ogromnej liczby "trupów w szafie" w słynnej rodzinie. To serial o niebezpiecznych mężczyznach, którzy źle traktowali swoje kobiety. Jedną z bohaterek serialy jest ciotka Armiego — Casey, która bez skrupułów ujawnia rodzinne sekrety. 

 

Serial przedstawia historię Armiego i jego przodków, którzy również mają sporo za uszami. Bogactwo i wpływy, które ta rodzina z pewnością posiada, sprawiają, że mężczyźni poczuli się prawie bezkarnie, przez co dopuszczali się zdecydowanie więcej, niż mogli. Wśród Hammerskich grzechów przedstawionych w serialu są nie tylko nadużycia seksualne, ale również morderstwa, hazard, powiązania z komunistami, czy innymi nielegalnymi działalnościami. 

Casey opowiadała o swoim ojcu Julianie, który miał zastrzelić znajomego po rozmowie na temat długu związanego z hazardem. Wśród występów ojca, kobieta wymienia także stosunki seksualne z nieletnimi dziewczynami podczas orgii na imprezach pełnych narkotyków. Wśród kobiet, które były wykorzystywane przez Juliana, miała być nawet jego córka — Casey. Jednak osobą, która w rodzinie Hammerów może pochwalić się najbardziej bójną historią jest pradziadek Armiego — Armand. 

Armand Hammer, legendarny milioner. Przyjaciel Lenina i bywalec Białego Domu

Pradziadek hollywoodzkiego aktora był słynnym potentatem naftowym, oczywiście obrzydliwie bogatym. Sława i pieniądze pozwoliły mu na robienie brudnych interesów. Był związany z działalnością na rzecz ZSRR. Mając zaledwie dwadzieścia parę lat, spotkał się z Leninem i obiecał mu pomoc, głównie finansową, w zamian za co Hammer stał się pierwszą zagraniczną osobą, która otrzymała koncesję na działalność na terenie ZSRR.

Dzięki swoim powiązaniom z Leninem miał możliwość poznania wszystkich późniejszych ważnych osobistości Kremla, w tym Michaiła Gorbaczowa. Hammer prał niewyobrażalne sumy brudnych pieniędzy dla Moskwy, a także sprzedawał wybitne dzieła sztuki na terenie USA, udając, że były one w jego prywatnej kolekcji. Działalność na rzecz ZSRR miała zostać zakończona przez FBI w latach 50., ale Hammer przez lata nawiązywania kontaktów, w tym na wysokich stopniach urzędowych, uniknął kary.

W 1956 r. Armand związał się z przedsiębiorstwem naftowym Occidental Petroleum Corporation, aby zaledwie rok później stać się jego prezesem. Dzięki jego strategii firma kilka lat później przyniosła setki milionów zysków. Jednak nie obyło się bez fałszywie podbijanych notowań, czy łapówek. Ostatecznie firma Hammera weszła na libijski rynek, gdzie zarabiała krocie. 

Potentat naftowy był bezpośrednio związany z Białym Domem. Dofinansowywał kampanie prezydenckie Nixona, Reagana i Busha seniora. Nie były to małe kwoty, a tylko sięgające milionów dolarów finansowe wsparcie. Powiązania z Waszyngtonem nie zdołały mu pomóc w wyjściu obronną ręką ze słynnej afery Watergate w latach 70., w którą był zamieszany. Namawiał kilka osób do składania nieprawdziwych zeznań i fałszowanie dokumentów. Zarzuty i dowody były na tyle mocne, że Hammer przyznał się do winy. 

Ogier, Polska i pokojowa Nagroda Nobla. Ostatnie lata życie milionera

Część swojej fortuny zostawił nawet w Polsce, gdzie w latach 80., wydał niebotyczną kwotę miliona dolarów na aukcji koni, na której kupił ogiera El Paso. Jednak warunkiem kupna Narodowego Czempiona, było dokupienie pięciu klaczy za łącznie ok. 340 tys. dolarów, na co milioner oczywiście się zgodził. Hammer prowadził również rozmowy z gen. Jaruzelskim, który starał się o współpracę z amerykańskim biznesmenem, aby udzielił Polsce pożyczki m.in. na budowe kopalni. Jednak na tym nie kończy się związek amerykanina z Polską. Portal Forbes podał, że Armand Hammer miał nawet osobistą audiencję u papieża Jana Pawła II.

Sławny i bogaty Hammer pragnął jeszcze jednego — otrzymania pokojowej Nagrody Nobla. Nigdy wcześniej wyróżnienie nie trafiło do biznesmena, jednak to nie powstrzymało go w dążeniu do jej zdobycia. Istniał jednak pewnien problem. Laureatem nagrdy nie mogła zostać osoba skazana za przestępstwa. Dlatego kolejne lata życia, Hammer starał się uzyskać prezydencką amnestię, co finalnie mu się udało, za rządów Busha seniora. Jednak pokojowa Nagroda Nobla w 1989 r. nie trafiła do potentata naftowego, a Dalajlamy. Na szczęście. 

Rok później Armand Hammer zmarł na raka kości, po zaledwie dwóch miesiącach od otrzymania diagnozy. Dopiero wtedy okazało się, że milioner tak naprawdę jest bankrutem, który ma nie kilkuset milionowy majątek, a zaległości płatnicze. Na dodatek jego firma Occidental Petroleum Corporation miała za sobą szereg nieudanych inwestycji, którą następca Hammera wyszacował na 2,5 mld dolarów.

Armand miał nadużywać władzy nie tylko w interesach. Miał sprawować całkowitą kontrolę nad co najmniej jedną ze swoich kochanek i przekonać ją, by oddała mu się bezgranicznie, łącznie z wykonywaniem czynności, które był dla niej upokarzające. Armand miał oczywiście wiele kochanek, jedna z nich była z nim związana przez ponad dekadę, ukrywając swoją tożsamość na życzenie Armanda, za pomocą zmienionego nazwiska, peruk i okularów. Milioner obiecał, że po jego śmierci zabezpieczy ją i dzieci w testamencie, tak się oczywiście nie stało a kobieta została z niczym. 

Jak opisują biografowie, w relacjach w męskiej linii Hammerów przez pokolenia rysuje się pewien schemat. I choć nadal nie wiemy wszystkiego, a wiele tragedii ofiar jest przemilczanych, to zdaje się, że sieć wpływów, ogromne pieniądze, przemoc, zniewolenie kobiet i toksyczna skłonność do dominacji, jest u nich dość popularna. Pytanie, czy ktoś z rodu będzie w stanie ją przerwać. 

Zobacz też: Styl old money jest już passe. Teraz króluje moda w stylu quiet luxury. TikTok został zalany trendem

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, skontaktuj się ze specjalistą lub zadzwoń: 

Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800 70 2222

Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Więcej o: