Gdzie wyjechać na weekend? Dotrzesz tam w 2 godziny, a widoki są bajeczne

City break to forma krótkiego wyjazdu z zatłoczonych miast, do jednego z popularnych ośrodków turystycznych. Krótki urlop pozwala w błyskawicznym tempie "naładować baterie" i wrócić do codziennych obowiązków z podwójnym zaangażowaniem. Dokąd najlepiej wybrać się na ekspresowe wczasy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czasami każdy z nas marzy o tym, aby gdzieś wyjechać, nawet na kilka dni. Aby odpocząć od pracy i codziennych obowiązków warto wybrać się w krótką podróż w naprawdę piękne miejsce. Poznaj ciekawe ośrodki turystyczne, do których dotrzesz w dwie lub trzy godziny lotu.

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

City break w basenie Morza Śródziemnego. Dolecisz tam bez żadnych przesiadek

Coraz popularniejszym kierunkiem city breaków są kraje, w których czekają na nas liczne atrakcje, ale i wypoczynek na plaży. Polacy coraz częściej decydują się na krótkie, nawet weekendowe wyjazdy nad Morze Śródziemne. Państwa takie jak Cypr, czy Malta to idealny wybór. Piękne widoki w połączeniu z cichą i spokojną atmosferą sprawiają, że właśnie tam wypoczniesz jak nigdzie indziej. 

Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz zaoszczędzić na biletach, kup je najwcześniej jak to możliwe. Loty wykupione niedługo przed wyruszeniem w podróż będą znacznie droższe. Połączeń jest naprawdę wiele, a większość z nich jest bezpośrednia. Cena takiej wyprawy nie jest zbyt wysoka. Za przelot do z Poznania do Pafos zapłacisz około 200 złotych.

Imprezowy weekend? Wsiądź w samolot, a po 2 godzinach zacznij huczną zabawę

Niektórzy z nas najbardziej odpoczywają podczas dobrej zabawy. Jeśli chcesz wybrać się do miejsca, które wręcz tętni życiem, zdecyduj się na półwysep Iberyjski. W ofercie linii lotniczych znajdziesz wiele połączeń na Mallorce lub Ibizę. Nie dość, że doświadczysz naprawdę pięknych widoków, to w dodatku skosztujesz nieco charakterystycznej atmosfery tych miejsc. Zamawiając bilety z wyprzedzeniem, za podróż zapłacisz maksymalnie kilkaset złotych. Przelot zajmie ci za to od 2 do 3 godzin, w zależności od miejsca i przewoźnika.

Więcej o: