Przygotował "polską pizzę". Jeden składnik oburzył internautów. "Człowieku, coś ty zrobił"

Pewien duński influencer przygotowuje pizze inspirowane tradycyjnymi daniami poszczególnych państw. Ostatnio jego wybór padł na Polskę. Mężczyzna zdecydował się użyć kilku popularnych składników, w tym także pierogów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Influencer, który prowadzi instagramowy profil borderless_pizza, nagrywa filmiki, na których przygotowuje pizze z charakterystycznych potraw każdego z państw. Wśród materiałów znajdziemy potrawy z Danii, Niemiec, czy też Polski. Mężczyzna nie zaskarbił sobie jednak przychylności naszych rodaków. Wszystko przez to, co zrobił z pierogami.

Zobacz wideo Przepis na perfekcyjne ciasto na pizzę

"Polska pizza" to połączenie nietypowych składników. Buraki i ziemniaki to tylko kilka z nich

Mężczyzna zaczął przygotowywać potrawę od ciasta. Użył do tego buraków. Jak sam twierdzi, wzorował się na chłodniku, który w rzeczywistości jest znacznie popularniejszy na Litwie niż w Polsce. Aby uzyskać oczekiwany efekt, do masy dodał sok z buraków. Następnie influencer zdecydował się użyć pierogów.

Pomińmy fakt, że do przygotowania jednego z ulubionych dań w naszym kraju, nie użył nawet grama cebuli. To, co mężczyzna zrobił z pierogami, mrozi krew w żyłach każdego fana tego przysmaku. Na początku podsmażył potrawę, a później... wrzucił ją do blendera. Po zmiksowaniu smakołyku posmarował pizzę, powstałym w ten sposób "sosem". Do uzupełnienia smaku placka przygotował tradycyjne schabowe, a następnie pociął je w kostkę. Całość udekorował pietruszką i buraczkami.

Polacy oburzeni kulinarną abominacją. "Człowieku, coś ty zrobił"

Po przygotowaniu specyficznej pizzy mężczyzna postanowił spróbować swojego dzieła. Nietypowe połączenie składników całkiem mu smakowało. Kucharz ocenił "polską pizzę" na 8 w skali do 10. Zachęcił także do komentowania swojego filmiku z propozycjami kolejnych państw, na których mógłby się wzorować w kolejnym przepisie.

 

Jak można się domyślać, Polacy nie byli zadowoleni z "popisów" duńskiego kucharza. W komentarzach nie zabrakło słów krytyki. Wielu widzów prosiło influencera, aby po przygotowaniu dania... nie przyjeżdżał nigdy do naszego kraju.

Człowieku, coś ty zrobił
Nie wiem, co się tu wydarzyło, ale dożywotni zakaz wjazdu do Polski!
Z tymi pierogami to przesadziłeś
Człowieku, przestań blendować pierogi. To boli
Więcej o: