Gdzie na jednodniowy wypad w Polsce? W tych 3 miejscach wypoczniesz lepiej niż w SPA i bez tłumów

Krótki urlop nie musi oznaczać spędzenia wolnego w domu. Mimo ograniczonego czasu nawet w jeden dzień da się zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Nie wiesz, gdzie na jednodniowy wypad w Polsce warto się wybrać? Oto kilka propozycji.

Weekendowa podróż czy wypad na krótki urlop to świetna okazja do odwiedzenia mało popularnych miejsc. Zwiedzanie pobliskich atrakcji czy rowerowa wycieczka po okolicy to tylko jedna z propozycji, ale na wypad na jeden dzień możesz też wybrać nieco odleglejszy kierunek. Sprawdź, gdzie na jednodniowy wypad możesz wyjechać, by świetnie spędzić czas.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Kudowa-Zdrój. Jedno z najpopularniejszych uzdrowisk spodoba się też fanom górskich wypadów

Dolny Śląsk od dawna pojawia się w przewodnikach, polecają go blogerzy i nie tylko. Dla wielu pierwszym górskim skojarzeniem będą Karkonosze, tym razem jednak polecamy inne pasmo. Ale z tej propozycji skorzystają także osoby, które nie są miłośnikami górskich wędrówek. Świetnym kierunkiem na jednodniowy wypad jest Kudowa-Zdrój. To jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Na odwiedzających czekają park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych, kryte kąpielisko, a także Czermna Kaplica Czaszek, jedna z trzech takich kaplic w Europie, wyłożona czaszkami i piszczelami zmarłych. Z Kudowy-Zdrój można także wyruszyć na krótką wyprawę w Góry Stołowe, w tym do rezerwatu Błędne Skały oraz na Szczeliniec Wielki (w obie strony ok. 8 godzin). Nawet w tak popularnym miejscu znajdziesz więc miejsca, w których odpoczniesz od zgiełku.

Kampinoski Park Narodowy. Od krótkich wycieczek po wyprawę na cały dzień

Dobrym wyborem na jednodniowy wyjazd jest wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego. Do wyboru czeka wiele krótszych i dłuższych tras pieszych i rowerowych. W zależności od oczekiwań i stopnia zaawansowania, znajdziesz tam zarówno krótkie trasy, których pokonanie zajmie ok. 30 minut, jak i takie, których przejście zajmie cały dzień. Ciekawą propozycją jest 4-kilometrowa ścieżka dydaktyczna "Skrajem Puszczy", która swój początek ma w wiosce Granica. Również 4 km ma trasa z Nowin na Krzywą Górę.

Puszcza Notecka. Na odwiedzających czeka 16 rezerwatów

Położona w Wielkopolsce puszcza ciągnie się przez ponad 100 km. To jedno z najrzadziej zaludnionych miejsc w Polsce, to więc dobry kierunek dla szukających wytchnienia od zgiełku i tłumów. Na terenie puszczy znajduje się 16 rezerwatów, a wśród krajobrazów można podziwiać zarówno wydmy, jak i bory, jeziora czy wzgórza morenowe z punktami widokowymi. Na początek szczególnie polecane są jezioro Solecko, Sieraków czy Francuskie Góry, czyli pasmo wydm, oraz Rezerwat Cegliniec.

Więcej o: