To ona podarowała Michaelowi Jacksonowi bukiet kwiatów. Anna Mucha poznała go jako jedna z niewielu

Michael Jackson to kultowa gwiazda, która prawdopodobnie na zawsze zapisze się w historii muzycznej świata. Okazuje się, że w 1997 roku odwiedził Polskę i to właśnie Anna Mucha wręczała mu kwiaty. Według wielu dziś może nazywać się szczęściarą.

Michael Jackson odwiedził swego czasu Polskę, a osoby, które go spotkały, miały ogromne szczęście. Jednak największą szczęściarą bezsprzecznie była m.in. Anna Mucha, która wręczyła artyście bukiet kwiatów. W sieci zaczął krążyć filmik, gdzie została uchwycona wizyta króla muzyki pop w jednej ze szkół. To dla wszystkich uczniów było wielkie wydarzenie. 

Zobacz wideo Echa dokumentu o Jacksonie. Radio BBC nie gra jego muzyki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Michael Jackson w Polsce. Jego wizyta była czymś niezwykłym

Michael Jackson był kultowym amerykańskim piosenkarzem, który miał fanów na niemalże całym świecie. Niestety jego kariera była dość krótka, artysta zmarł 25 czerwca 2009 roku wskutek nagłego zatrzymania akcji serca. Przez wielu nazywany jest królem muzyki pop i na pewno zapisze się w historii na lata. Stworzył sporo utworów, które po dziś dzień są hitami nawet dla młodego pokolenia. Okazuje się, że tak wielka gwiazda swego czasu odwiedziła również Polskę. Kiedy Michael Jackson pojawił się w naszym kraju? Pierwsza wizyta miała miejsce 1996 roku - Michael pojawił się w Polsce w ramach trasy koncertowej i zagrał na lotnisku Bemowo dla 100 tysięcy osób. Czas spędzony w naszym kraju bardzo podobał się artyście i ten po roku postanowił ponownie nas odwiedzić. To podczas jego drugiej wizyty Anna Mucha miała okazję stanąć tuż obok światowej gwiazdy muzyki pop. 

Anna Mucha spotkała Michaela Jacksona. To ona wręczyła mu kwiaty

Wizyta Michaela Jacksona, z którą powiązana jest Anna Mucha, odbyła się w 1997 roku. To właśnie wtedy piosenkarz pojawił się w naszym kraju po raz drugi i odwiedził wiele miejsc. Jackson udał się m.in. do Pałacu w Wilanowie, Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkał się z Aleksandrem Kwaśniewskim i jego żoną, oraz do Łazienek Królewskich. To właśnie tam miał okazję wysłuchać koncertu Chopinowskiego. Co ciekawe, udał się także na ok. 15 minut do Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, gdzie odbywały się matury ustne. Do tejże szkoły uczęszczała ówczesna maturzystka Anna Mucha, która miała okazję zamienić kilka słów z artystą, przytulić się oraz wręczyć mu kwiaty. Z pewnością było dla niej niesamowite przeżycie, a filmik z tak wielkiego momentu, można obejrzeć m.in. na TikToku.  

Więcej o: