Już nie tylko napój! Pumpkin Spice Latte podbija też salony kosmetyczne. To hit na paznokcie

Modne paznokcie na jesień? 2023 rok to powrót do hitów sprzed lat, ale nie tylko. Manicure inspiruje się także trendami nie do końca związanymi z modą. Internet tym razem oszalał na punkcie paznokci inspirowanych kultowym już Pumpkin Spice Latte. Jak go wykonać?

Nie da się ukryć, że wraz z końcem lata na dnie szafy lądują soczyste kolory i rzucające się w oczy barwy, by ustąpić miejsca cieplejszym odcieniom i kojarzącym się z jesienią fakturom i wzorom. Podobne zmiany nadchodzą także w trendach dotyczących makijażu i stylizacji paznokci. I choć propozycji jest wiele, wśród tych najpopularniejszych zdecydowanie króluje manicure w stylu najsłynniejszej jesiennej kawy.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Pumpkin Spice Latte. Napój, za którym szaleją jesieniary

Pumpkin Spice Latte to napój, który od lat powraca we wrześniu i króluje aż do grudnia. Kawa z dodatkiem korzennych przypraw i puree z dyni podbiła serca miłośniczek i miłośników jesieni i stała się jej symbolem. Ale szał jesieniar na Pumpkin Spice wpłynął także na trendy w modzie i stylizacji.

Manicure w stylu Pumpkin Spice latte charakteryzuje się podobieństwem do kultowego już napoju. Dominują więc barwy przynoszące na myśl dynię i ciepły odcień kawy z mlekiem i cynamonem. Brudna pomarańcza i złoto, ciepły brąz czy przygaszona żółć to kolory, które będą hitem tej jesieni. Kolor to jednak nie wszystko, ważne jest też odpowiednie ukształtowanie płytki paznokcia.

 

Paznokcie w stylu Pumpkin Spice Latte. To prawdziwy hit jesieni

Jesienią długie szpony lansowane jeszcze do niedawna przez największe gwiazdy odchodzą do lamusa. Teraz królować będą krótsze paznokcie, o naturalniejszym kształcie, sięgające nieco ponad naturalną długość płytki. Paznokcie lakierem, zarówno klasycznym, jak i hybrydowym, maluje się jednak nie tylko w odcieniach dyni i kawy. Możesz także eksperymentować ze wzorami, cały czas pozostając jednak w typowo jesiennej palecie. Artystyczne zawijasy, pociągnięcia pędzelkiem na paznokciu pomalowanym bezbarwnym lakierem, akcenty w kolorach białym, brązowym czy złotym, a także dodatki takie jak kryształki - pole do popisu jest ogromne.

Więcej o: