Lep na mole nie będzie ci potrzebny. Ta domowa pułapka sprawi, że szkodniki nie zbliżą się do kuchni

Mole kuchenne potrafią uprzykrzyć życie na wiele miesięcy. Walka z nimi bywa trudna, a problem często powraca. Sklepowe pułapki na mole nie zawsze są skuteczne, dlatego nim wydasz pieniądze, sięgnij po domowe produkty i zrób z nich odstraszającą pułapkę.

Mole spożywcze to popularny problem, z którym musi mierzyć się wiele osób. Jednym z najczęściej powielanych mitów na temat tych owadów jest to, że mają powstawać z brudu. Nic bardziej mylnego. Mole zwykle są wprowadzane do mieszkania w sypkich produktach spożywczych, które przynosimy ze sklepu. Najbardziej lubują się w ryżu, kaszy, mące lub przyprawach. Jak pozbyć się tych robaków? Samo posprzątanie szafki nie wystarczy. Są jednak proste i skuteczne metody, które przegonią owady na dobre.

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mole spożywcze. Jak się pozbyć tych owadów?

Mole zwykle chowają się w kuchennych szafkach, w których trzymamy sypkie produkty. O ich obecności świadczą niewielkie pajęczyny w rogach, zakamarkach lub na opakowaniach mąki czy ryżu. Mogą też znajdować się na nich małe, biało-żółte larwy. Te z kolei lubią chować się w zawiasach drzwiczek szafki. Dorosłe osobniki mają skrzydła i dzięki lataniu mogą rozprzestrzeniać się po całej kuchni. Jak pozbyć się tych uciążliwych owadów? Przyda ci się do tego koper włoski. Mole nienawidzą jego intensywnego zapachu, dlatego będą uciekać od niego jak najdalej. Wystarczy, że umieścisz koper w szafkach, a mole nie złożą tam jaj i wyniosą się z tego miejsca na dobre. Aby wypłoszyć owady z całego mieszkania, możesz rozwiesić koper w kuchni. Innymi roślinami, które odstraszą mole są: lawenda, wrotycz i liście laurowe.

Sposoby na mole spożywcze. To odstraszy owady na dobre

W sklepach można znaleźć wiele produktów i pułapek na mole, zwykle w postaci lepu. Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy i jeździć po sklepach, możesz zrobić taką pułapkę samodzielnie. Wystarczy, że masz w domu ocet jabłkowy. Rozlej go do kilku małych pojemników i ustaw w miejscach, w których zwykle żerują mole. Słodka woń octu przyciągnie je do zastawionej pułapki. Gdy tylko wejdą do pojemnika z płynem, od razu się w nim utopią. Gdy już pozbędziesz się problemu, zadbaj o to, by nie nawracał. Wyrzuć wszystkie produkty, do których mogły wejść mole i następnym razem szczelnie zamykaj sypkie jedzenie w słoikach lub pojemnikach z pokrywką. Jeśli kupisz w sklepie produkt, co do którego masz wątpliwości, bo np. opakowanie jest rozerwane, to włóż je na kilka godzin do zamrażalnika. Bardzo niskie temperatury wytępią larwy szkodników.

Więcej o: