To doskonałe miasta na listopadowy weekend. Czekają tu na ciebie malownicze zabytki i mnóstwo atrakcji

Jesień w naszym kraju potrafi być piękna, nawet w listopadzie. Ciekawe miejsca w Polsce na jednodniowy wypad nie zawsze zresztą potrzebują dobrej pogody, aby zagwarantować nam miło spędzony czas. Podpowiadamy, które miejsca warto rozważyć w nadchodzących tygodniach i na co zwrócić tam uwagę.

Choć deszcz i niskie temperatury niekoniecznie zachęcają do wyjazdów w listopadzie, to warto jednak się przełamać i wyskoczyć gdzieś z rodziną czy przyjaciółmi na weekend. Zmiana otoczenia pomoże nam lepiej zregenerować siły przed nadchodzącym tygodniem. Poniżej przybliżamy dwie propozycje, które być może i nie są całkiem obce turystom, ale na pewno zasługują na odwiedziny, zwłaszcza jeśli jeszcze tam nie byliśmy.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie na weekend w listopadzie? Najlepsze propozycje Polska: Wrocław zachwyca o każdej porze roku

Wrocław ma wiele atrakcji i trudno zobaczyć je wszystkie podczas jednego weekendu. Naszą wizytę warto jednak zacząć na Ostrowie Tumskim, zwłaszcza jeśli pogoda będzie nam dopisywać. Jest to najstarsza część miasta, zarazem najpopularniejsza i prawdopodobnie najczęściej fotografowana. Przy okazji możemy wstąpić do Muzeum Archidiecezjalnego. Nie brakuje tu też klimatycznych kawiarni. Bardzo ciekawym doświadczeniem jest też wizyta w Muzeum Pana Tadeusza, które przybliży nam przeszłość w interaktywnym, multimedialnym wydaniu. Hydropolis natomiast to wystawa podzielona na dziewięć stref tematycznych, przy czym każda z nich skupiona jest na wodzie. Choć niektórym może wydawać się to monotonne, to wizyta w tym miejscu na długo zapada w pamięci. Pamiętajmy także, aby podczas przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami wypatrywać krasnali na ulicach. We Wrocławiu jest ich już ponad 300, ale ukrywają się bardzo dobrze, więc należy zachować czujność.

Toruń: atrakcje warte zobaczenie jesienią i nie tylko. To dobry kierunek na wypad w listopadzie

Druga propozycja na listopadowy weekend to Toruń. Tutaj pozycją obowiązkową jest oczywiście Planetarium. Wizyta w tym miejscu to fascynujące doświadczenie dla osób w każdym wieku. Warta uwagi jest również wieża ratuszowa, z której rozpościera się niesamowity widok. Co prawda wstęp na nią jest płatny, ale krajobraz miasta zapiera dech w piersiach. Na wieży znajduje się też największy średniowieczny dzwon w Polsce, który waży aż 7,2 tony. Niemal w tym samym miejscu znajdziemy Muzeum Okręgowe, znajdujące się konkretnie w Ratuszu Staromiejskim. Oczywiście wizyta w Toruniu nie byłaby kompletna bez odwiedzenia Muzeum Piernika. Tradycyjne słodkości niewątpliwie będą dobrym dodatkiem do ciepłego napoju w chłodniejsze dni.

Więcej o: