Prezent na Dzień Nauczyciela. Te podarunki sprawdzą się idealnie. Wychowawcy będą zachwyceni

Dzień Edukacji Narodowej znany lepiej jako Dzień Nauczyciela, zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym w głowach uczniów i rodziców zaczynają pojawiać się dwa pytania. Czy jest to dzień wolny oraz jaki upominek dla nauczyciela będzie najlepszy? Znamy odpowiedzi na oba.

Dzień nauczyciela jest coraz bliżej  Jest to dzień kiedy uczniowie wyrażają wdzięczność i to, że doceniają uczących ich pedagogów. Często jednak pojawia się pytanie. Co kupić nauczycielowi? Jest kilka możliwości, które z pewnością przypadną do gustu każdemu edukatorowi.

Zobacz wideo Maciej Stuhr, czyli aktor, nauczyciel, ojciec i dumny syn. "Czasami wystarczy być"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy jest dzień nauczyciela? Święto Edukacji Narodowej zbliża się wielkimi krokami

Dzień Nauczyciela, a właściwie Święto Edukacji Narodowej, obchodzone jest 14 października, który w 2023 roku przypada na sobotę. Zazwyczaj szkoły w pierwszej połowie tego miesiąca organizują występy uczniów i uroczystości upamiętniające utworzenie Komisji Edukacji Narodowej. Choć zazwyczaj skupiamy się na pracownikach oświaty, warto pamiętać, że to również święto uczniów. Wiele osób zastanawia się, czy ten dzień jest wolny od zajęć lekcyjnych. Zgodnie z Kartą Nauczyciela (artykuł 74) nie odbywają się wówczas zajęcia lekcyjne:

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych

Co oznacza, że tego dnia nie odbywają się lekcje, jednak szkoła wciąż musi spełniać swoją funkcję opiekuńczą. W tym roku 14 października jest dniem wolnym dla wszystkich (uczniów i nauczycieli), z uwagi na to, że wypada w sobotę.

Upominek na dzień nauczyciela. Co sprezentować pedagogom?

Jeśli chcemy sprawić naszym nauczycielom prezent w tym specjalnym dla nich dniu, możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, jak dobrze znamy pedagoga, którego chcemy obdarować. Do najpopularniejszych prezentów dla nauczycieli należą oczywiście kwiaty czy słodycze. Można się również pokusić o kupno pióra czy śmiesznego kubka. Prezenty nie muszą być oczywiście indywidualnie dawane od każdego ucznia. Można całą klasą zrzucić się i kupić nauczycielowi na przykład metalową wizytówkę na biurko, spersonalizowany planer, termos czy chociażby plakat ze zdjęciem klasowym. W internecie można znaleźć również całą gamę prezentów, które można dopasować do przedmiotu nauczanego przez danego nauczyciela. Kubki dla nauczycieli biologii, historii, matematyki czy innych przedmiotów robią gigantyczną furorę. Znaleźć można też zabawne skarpetki, torby bawełniane czy świeczki. Prezent tak naprawdę jest uzależniony od kwoty, jaką chcemy wydać. Choć warto zaznaczyć, że nauczyciele ucieszą się również z samodzielnie wykonanych kartek czy na przykład kuponów od klasy na przykład: dzień bez nieobecności, czy cicha lekcja.

Więcej o: