Legendarne auta na aukcji. KITT Nieustraszonego vs Warszawa Karola Wojtyły

Przypadek sprawił, że jednocześnie wystawiono na aukcjach dwa samochody o wyjątkowej wartości sentymentalnej. O jednym marzył każdy dzieciak, drugi to historia na chodzie.

Pierwszy z nich - Pontiac TransAma wystąpił w roli inteligentnego, myślącego i mówiącego wozu o nazwie KITT (Knight Industries Two Thousand) prowadzonego przez gwiazdora lat 80-tych Davida Hasseloffa w serialu ''Nieustraszony''. Zobacz zdjęcia legendarnych aut Nieustraszonego i JPII>>>

Jego konkurent to FSO Warszawa M-20 , samochód może niezbyt inteligentny, ale za to z duszą. Prowadził go Karol Wojtyła zanim został najbardziej wpływowym przywódcą duchowym Janem Pawłem II.

Filmowy KITT był wyposażony m.in. w korektor anamorfotyczny, wykrywacz bomb, CB radio, drukarkę, odkrywany dach, miotacz ognia i gaśnicę, hak i wciągarkę, pistolety maszynowe typu Gatling, lustra antylaserowe, ochronną powłokę molekularną i przede wszystkim mikroprocesor Knight 2000. Do 100 km/h przyspieszał w dwie sekundy, hamował ze stu do zera na 3,8 m.

Warszawa Karola Wojtyły, sprzedane przez niego 17 marca 1977 (178 miesięcy przed wyborem na papieża), niestety nie może pochwalić się taką ilością dodatków. Jest trochę zardzewiała, i ma na liczniku 50 tys. kilometrów. Znasz najlepsze 5 zwariowanych żartów Jana Pawła II? >>>

Cena wywoławcza KITT-a to 150 tys. dolarów, papieską syrenę na niemieckim serwisie aukcyjnym (jak trafiła za granicę nie wiemy) trzeba będzie zapłacić co najmniej 250 tys. euro.

Masz konto na Naszej Klasie? Dołącz do grupy Deseru i bądź na bieżąco >>>

Kamienicznicy i paskarze, czyli przedwojenne ulotki wyborcze. Ostre! [ZDJĘCIA]>

Którym z legendarnych samochodów chciałbys mieć w garażu?
Więcej o: