Jak zrobić kwiaty z bibuły? To banalnie proste. Dzięki nim twoja palma wielkanocna będzie wyjątkowa

Jak zrobić róże z krepiny? To wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje. Wraz ze zbliżającą się Niedzielą Palmową, chrześcijanie zaczynają przygotowywać palmy. Często do ich dekoracji wykorzystywane są właśnie kwiaty z krepiny. Jak zrobić je samodzielnie w domu? Podpowiadamy!

Kwiaty z papieru to fajny i nietuzinkowy pomysł na prezent na różne okazje oraz na ciekawą dekorację. Doskonale sprawdzi się także, jako ozdoba do palmy. Możesz również samodzielnie wykonać palmę wielkanocną, która w całości będzie się składać z kwiatów z bibuły. 

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kwiaty z krepiny. Jak je wykonać? Ten trik sprawi, że zrobisz je bez problemu 

Czasami, kiedy nie mamy pomysłu na prezent dla drugiej osoby, warto wykonać go samodzielnie i dać coś od serca. Można spróbować stworzyć bukiet z kwiatów z krepiny, który będzie nie tylko piękny i oryginalny, ale wytrzyma też o wiele dłużej niż cięte kwiaty. Przedstawiamy trik z TikToka na piękne kwiaty z papieru!

  • Ucinamy kawałek rulonu bibuły, musi mieć około 10 centymetrów wysokości, długość według uznana (im będzie dłuższym, tym większy wyjdzie nasz kwiat). 
  • Rozkładamy delikatnie ucięty kawałek i przez cały brzeg wycinamy kształt fali.
  • Rozwijamy go dokładnie.
  • Składamy wycięty fragment w harmonijkę, pamiętając, aby co chwile smarować dół klejem.
  • Cienki drucik owijamy zieloną bibułą - będzie służył jako łodyga.
  • Przyklejamy łodygę do kwiatka i gotowe!

Kwiaty z papieru. Prosty przepis na całoroczny kolorowy bukiet

Kwiaty z papieru mają tę przewagę nad żywymi, że nie więdną oraz są bardzo tanie. Jak samodzielnie wykonań bukiet z takich kwiatów? Będziemy potrzebować:

  • kolorową bibułkę,
  • suchą gałązkę,
  • taśmę i nożyczki.

Zaczynamy od wycięcia z arkusza bibuły dwóch kwadratów i złożeniu ich na ukos. Następnie składamy je na pół i zwijamy środek. W ten sposób właśnie powstają nasze papierowe kwiatki. Nadajemy odpowiedni kształt płatkom i ładnie formujemy kwiat. Przy pomocy taśmy klejącej, przymocowujemy kwiatek do gałązki. Teraz nasz bukiet jest już w pełni gotowy.

Przygotowanie takich kwiatów nie jest trudne i nie zajmuje bardzo dużo czasu, chyba że zabierzemy się za bardzo skomplikowany projekt. Ponadto takie kwiaty bardzo ładnie wyglądają i materiały, z których są przygotowywane, są bardzo tanie. Jeśli chcemy, możemy użyć farb lub pisaków, by namalować na nich ciekawe wzory. Jest to fajny i kreatywny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Więcej o: