Klaudia nie pierze swojej pościeli już kilka tygodni. "Mama była przerażona, gdy się dowiedziała"

Klaudia nie pierze swojej pościeli czasem nawet kilka tygodni. Stosuje różne triki, aby poszewki i prześcieradło zachowały świeżość. Warto ich przestrzegać, jednak należy pamiętać, że tylko pranie pościeli pozwoli pozbyć się bakterii i roztoczy. Podpowiadamy, w ilu stopniach prać pościel w pralce.

Choć wiele osób, w tym jej matka uznało 27-letnią Klaudię za fleję, nie zamierzała prać pościeli, tylko wprowadziła kilka nawyków, dzięki którym jej zdaniem pościel zachowywała świeżość przez długi czas. Udało jej się sporo zaoszczędzić, a swoimi trikami na odświeżenie pościeli podzieliła się z portalem thesun.co.uk.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Ta kobieta już od dawna nie zastanawia się gdzie wlać płyn do prania. Czekała nawet 4 tygodnie z praniem pościeli

Klaudia i jej narzeczony zmniejszyli częstotliwość prania pościeli, aby zaoszczędzić. Niestety ten pomysł nie spodobał się matce dziewczyny.

Mama była przerażona, gdy się dowiedziała o naszym nowym nawyku

- wyjaśniła Klaudia. 

Dziewczyna wymyśliła kilka sposobów, dzięki którym jak twierdzi, pościel zachowała świeżość znacznie dłużej niż zwykle. Pozwoliło to zaoszczędzić jej na rachunkach za wodę. Co więcej, Klaudia postanowiła podzielić się swoimi pomysłami z portalem thesun.co.uk. Jak możemy przeczytać, dziewczyna ma kilka wskazówek. 

  • Kup narzutę na łóżko - dzięki temu znacznie mniej kurzu i innych zanieczyszczeń będzie osiadać na pościeli
  • Do łóżka wchodź tylko w piżamie - na ubraniach codziennych często przenosi się wiele zabrudzeń, które mają wpływ na zachowanie świeżości pościeli. 
  • Nie wpuszczaj zwierząt do łóżka - niestety pupile dość często przynoszą sporo zabrudzeń z zewnątrz, które mocno wpływają na świeżość pościeli.
  • Wietrz często prześcieradła - w suche dni warto wywietrzyć prześcieradło, aby odzyskało świeżość.

W ilu stopniach prać pościel? Wiele zależy od materiału, z którego jest wykonana 

Triki na przedłużenie świeżości pościeli nie zastąpią jej prania. Warto robić je regularnie. Najlepiej wymieniać poszewki raz w tygodniu lub dwa razy w miesiącu. Jeśli chodzi o temperaturę, to musisz wiedzieć, że wiele zależy od materiału. Mamy więc dla ciebie rozpiskę, która pomoże ci przy wyborze ustawień w pralce.

  • Pościel bawełniana - 60 - 90°C.
  • Pościel lniana - 60 - 90°C.
  • Pościel satynowa - 40 - 60°C.
  • Pościel z kory - 40 - 60°C.
  • Pościel flanelowa - 40°C.
  • Pościel jedwabna - 30°C.

Ponadto, kiedy włożysz już do pralki poszewki i prześcieradło, pamiętaj, aby używać delikatnych detergentów. Wybielacz może sprawić, że pościel stanie się twarda i szorstka. 

Więcej o: