Wyczyściłam pralkę domowym sposobem mojej mamy. Wystarczyło użyć dwóch produktów, aby była jak nowa

Czyszczenie pralki wydaje się być trudnym zadaniem, jednak wcale takie nie jest. Dzięki temu domowemu sposobowi mojej mamy w mig uporasz się ze sprzątaniem. Okazuje się, że nie potrzebujesz kosztownych produktów chemicznych, aby sprawić, że twoja pralka będzie jak nowa.

Czyszczenie pralki jest bardzo ważną czynnością i należy wykonywać ją regularnie. Pralka to jeden z najważniejszych elementów każdej łazienki, a do tego bardzo często używany. To właśnie to urządzenie zdecydowanie ułatwia nam życie i pozwala zachować odzież w czystości. Jeśli nie dbasz o pralkę i jej nie czyścisz, możesz liczyć się z kosztownymi wydatkami na naprawę. Jak wyczyścić pralkę? Moja mama pokazała mi kilka cennych trików.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić pralkę? Dzięki tym trikom nie będzie śmierdziała

Pewnego razu poczułam podczas wyjmowania prania bardzo nieprzyjemny zapach. Jak się okazało, moja pralka była po prostu brudna w środku, ponieważ nigdy jej nie czyściłam. Zawsze byłam zdania, że pralka czyści się podczas prania odzieży, ale jednak nie. Na szczęście moja mama poleciła mi użycie sody oczyszczonej i octu. Do pojemnika na proszek wlałam szklankę octu oraz dodałam połowę opakowania sody oczyszczonej. Następnie włączyłam na pralce program na 90 stopni. Po zakończeniu mycia, z pralki nie było już czuć brzydkiego zapachu, a po osadach z kamienia nie było śladu. Byłam zaskoczona, że z produktów, które mam w kuchni mogę stworzyć tak dobry i tani środek do czyszczenia pralki! 

Czyszczenie pralki w domu. Na to warto zwrócić uwagę

Czyszczenie pralki możesz wykonać również za pomocą kwasku cytrynowego. Pewnego razu zabrakło mi w mieszkaniu octu, więc wykorzystałam kwasek, który zadziałał równie dobrze. Do pojemnika na proszek do prania wsyp 1/3 szklanki kwasku i włącz tryb na 90 stopni. Kwasek zniweluje brzydki zapach i wyczyści pralkę od środka. Podczas czyszczenia pralki zauważyłam, że powinnam również umyć uszczelki przy drzwiach oraz pojemniki na płyny. Uszczelki umyłam ściereczką nasączoną wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Natomiast pojemnik na płyny wyjęłam i moczyłam przez kilka godzin w misce z wodą, a później wyczyściłam go gąbką i płynem.

Więcej o: