Jeśli nie wiesz czym wyczyścić przypalone żelazko, wysłuchaj rady babci. Wystarczy rozpuścić to w wodzie

Czyszczenie przypalonego żelazka jest niezbędne, aby uniknąć np. zabrudzenia ubrań. Taka usterka może przyczynić się do wielu kłopotów, dlatego najlepiej uporać się z tym jak najszybciej. Jak się okazuje, nie jest to wcale takie trudne! Wystarczy wypróbować kilka domowych sposobów.

Przypalone żelazko to nic przyjemnego, szczególnie dla naszych ubrań, które mogą zacząć się brudzić od przypalonej powierzchni. Wystarczy chwila nieuwagi, a żelazko i odzież zacznie się przypalać. Nie musisz od razu myśleć nad zakupem nowego urządzenia, co w dobie inflacji na pewno nie będzie małym wydatkiem. Na początek warto wypróbować kilka domowych sposobów, które poleca moja babcia.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Te domowe sposoby rozwiążą problem

Wbrew pozorom nawet dość mocne i stare przypalenia można usunąć, a potrzebne do tego są produkty, które najprawdopodobniej masz już w domu. Kiedyś, zamiast wyczyścić żelazko, kupowałam nowe, ale niestety również je przypalałam. Moja babcia poradziła mi, aby na tego rodzaju przypalenia wykorzystać ocet. Na początku myślałam, że żartuje, ale mówiła całkowicie poważnie. Jak wyczyścić żelazko octem? Urządzenie odłącz od prądu, bawełnianą ściereczkę namocz w occie i zacznij pocierać stopę żelazka do momentu, aż osad zejdzie. Na koniec warto przetrzeć żelazko wilgotną szmatką. W przypadku żelazka stalowego używam triku z sodą oczyszczoną, który również znam z polecenia babci. Odrobinę sody wystarczy wysypać na ściereczkę i pocierać miejsca z przypaleniem. Jeśli zabrudzenie jest bardzo silne, sodę można rozpuścić w wodzie i tak przygotowaną pastą wyczyścić urządzenie. 

Tabletka przeciwbólowa na przypalone żelazko. Ten trik zdziała cuda

Jeśli na żelazku zauważyłeś małe lub większe przypalenie, warto jak najszybciej je usunąć. Za pomocą domowych sposobów można zdziałać cuda! Jeszcze nie tak dawno temu, nasze babcie polegały wyłącznie na takich trikach, które teraz wracają do łask. Kolejnym sposobem jest skorzystanie z tabletki przeciwbólowej, którą często stosuje się np. podczas bólu głowy. Tabletką wystarczy pocierać przypalone miejsce na żelazku, a zabrudzenie powinno zejść. Na koniec stopę urządzenia wytrzyj ściereczką z wodą

Więcej o: