Ubrania po praniu śmierdzą? To nie musi być wina pralki! Odkąd znam przyczynę, znów pięknie pachną

Pranie ciemnych ubrań wymaga specjalnych środków. Jeżeli będziesz dodawać chemię nieprzeznaczoną do tego typu kolorów, może się okazać, że twoje ubrania, zamiast pięknie pachnieć po praniu, będą śmierdzieć. Odkąd znam przyczynę i jeden prosty trik, wiem, jak raz na zawsze rozprawić się z brzydkim zapachem.

Pranie ciemnych ubrań, przyprawiało mnie o mdłości. Za każdym razem kiedy robiłam pranie ciuchów w innych kolorach - pięknie pachniały... w przeciwieństwie do ciemnych. Nie ważne jak bardzo się starałam - po prostu nic nie dawało rady. Długo szukałam odpowiedniego rozwiązania. Myślałam, że należy umyć pralkę, ale to również nic nie dało. Kiedy znalazłam przyczynę problemu, znalazłam i rozwiązanie. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego ciemne ubrania śmierdzą? Okazuje się, że są bardziej nasączone chemią 

Producenci ciemnych ubrań często zabarwiają je czarną henną, oraz chinoliną. Mają one za zadanie utrwalić kolor. Niestety są to substancje szkodliwe, a dodatkowo już same w sobie śmierdzą. Przy połączeniu z chemią do prania, np. uniwersalnym płynem, kapsułkami czy płynami do płukania związki chemiczne wchodzą ze sobą w reakcję, przez co ciemne pranie, zamiast ładnie pachnieć, po wyciągnięciu z bębna śmierdzi. Niestety włączenie pralki kolejny raz, czy dodanie większej ilości detergentów do prania nie pomogą, a nawet mogą znacznie pogorszyć zapach. 

Jak prać ciemne ubrania, by nie śmierdziały? Wypróbuj mojego triku

Pierwszy raz, kiedy zorientowałam się, że moje ubrania nie śmierdzą po praniu był wtedy, kiedy do bębna wrzuciłam kapsułkę do prania dla dzieci i nie dodałam żadnego płynu do płukania. Byłam w ciężkim szoku, kiedy otworzyłam drzwi od pralki, a moje pranie nie tylko nie śmierdziało, ale i wyglądało całkiem inaczej. Używam albo delikatnych kapsułek, albo samego płynu do prania ciemnych tkanin, dodatkowo do ciemnego prania dolewam 50 ml octu. 

Więcej o: