Te rzeczy zużywają mnóstwo prądu. Jeśli chcesz zaoszczędzić, wyłącz je na noc. Rachunki będą niższe

Jak oszczędzać pieniądze na rachunkach za prąd? Ceny stale rosną, dlatego warto zastanowić się, jakie błędy w kwestii użytkowania elektryczności można naprawić. Jeśli nie chcesz, aby pieniądze w portfelu topniały w zastraszającym tempie, pamiętaj o tym, aby na noc odpinać od kontaktu te przedmioty.

Oszczędzanie na prądzie to ważny temat. Jeśli nie chcesz, aby rachunki straszyły cię za każdym razem, kiedy na nie spojrzysz, mamy dla ciebie kilka rad. Dzięki temu trikowi najprawdopodobniej zaoszczędzisz już w ciągu kilku dni. 

Zobacz wideo Jak może wyglądać polska energetyka w przyszłości?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak oszczędzić na prądzie? Te urządzenia koniecznie odepnij na noc

Jeśli chcesz oszczędzić na prądzie, musisz wiedzieć, że niektóre przedmioty pożerają ogromne ilości energii. Regularne odpinanie ich z gniazdka może drastycznie zmienić wartość rachunku. Należy pamiętać, że nawet jeśli wyłączasz urządzenie, ale wciąż jest podpięte do gniazdka, to wciąż pobiera prąd. Co więcej, nie jest to mała ilość. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest więc odpinanie urządzeń, kiedy się ich nie używa. Skup się przede wszystkim na:

  • mikrofalówce,
  • telewizorze,
  • komputerze,
  • drukarce,
  • routerze.

Jeśli będzie regularnie odpinać lub wyłączać przy pomocy listwy powyższe urządzenia, rachunki powinny zmaleć. Jak jeszcze można oszczędzać prąd? Mamy kilka pomysłów.

Wysokie rachunki za prąd? Te triki pozwolą ci zaoszczędzić na energii 

Oprócz wyłączania nieużywanych urządzeń możesz zrobić także kilka innych rzeczy. Na prądzie, jak i na wodzie, można skutecznie oszczędzać. Dzięki temu rachunki nie będą przyprawiać cię o ból głowy. Jak to zrobić? Oto kilka pomysłów.

  • Nie gotuj za dużo wody. Czajnik potrzebuje znacznie więcej energii, kiedy wlejesz do niego dużo płynu. Przygotuj więc dokładnie taką ilość, jakiej potrzebujesz, a znacznie zmniejszysz zużycie prądu. 
  • Nie wstawiaj ciepłego jedzenia do lodówki. Nie dość, że urządzenie zużywa się w ten sposób znacznie szybciej, a nawet może dojść do usterki, to w dodatku pochłonie więcej prądu. Schłodzenie ciepłego jedzenia wymaga sporo energii. 
  • Nie otwieraj piekarnika podczas pieczenia. Każde otwarcie sprzętu, może generować wyższy rachunek za prąd. 
  • Zmywarkę puszczaj zawsze kiedy jest pełna. Zaoszczędzisz w ten sposób prąd, ale także i wodę. To ważne, aby nie uruchamiać urządzenia, które nie jest wypełnione. 
  • Pralkę puszczaj jedynie kiedy jest wypełniona. Tutaj zasada jest podobna do zmywarki.
Więcej o: