Czy ktos ma wiedze o autobusach z Warszawy do Grodna? Na stronie miejskiej Grodna jest ?nfo, ze sa takie autobusy, ale PKS z Wawy tylko o swoich polaczeniach informuje... A mo?e jest jakis inny, w miare szybki transport do Grodna? Czy moze lepiej jechac do Brzescia i stamtad lokalnym autobusem
Przeglądam "Poligon" 4/2015. Artykuł R. Wróblewskiego "Grodno 1941. Kontratak Grupy Konno-Zmechanizowanej". We wstępie autor podaje, ze wg najnowszych badań w ciągu 3-dniowych bojów o Grodno w 1939 zniszczono i uszkodzono 50 czołgów sowieckich. ??? Czy ktoś jest w stanie podać źródło tych ustaleń?
czesc! czy byl ktos w Grodnie i w okolicach? jest tam cos ciekawego do zobaczenia i jak mozna przekroczyc granice z Litwa? dzieki
pamiętacie alumnów z Grodna którzy towarzyszyli nam na pielgrzymce?
Przypomnę, że Grodno po drugim rozbiorze Polski i Litwy pozstawiono nie włączono do Rosji. A teraz Łukaszenko krzyczy, że Polska chce zagarnąć Grodno.
Wybieram sie niedlugo do Grodna, czy sa tam tanie miejsca noclegowe? gdzie je szukac?
baenzai napisał: > I gdzie niby znalazłbyś tą Białorusinkę? w Grodnie. Swoja droga piekne (stare polskie) miasto. od niedawna mozesz wjechac tam na tydzien - bez wizy. mieszka tam ca. 20 % Polakow, a i Bialorusini rozumieja zazwyczaj j. polski. a Беларускі дзяўчаты - sa dosc chetne zamieszkac w
Zamek Grodno pokazany na zdjęciu znajduje się w Sudetach, powiat wałbrzyski. Jako żywo nie miał nic wspólnego ani z Batorym ani z miastem Grodnem na Białorusi. W Grodnie znajdują się natomiast Stary i Nowy Zamek, które mają swoje ilustrowane hasła w Wikipedii. Trzeba się tylko trochę postarać...
>Na Jeziorze Grodzieńskim blisko miejscowości Zalesie koło Chełmży >znajduje się półwysep, na którym archeolodzy odkryli ślady Grodna - >osady pochodzącej z tego samego okresu co Biskupin. archeolodzy odkryli slady Grodna? bardzo ciekawe... raczej slady osady znajdujacej sie dzis na gruntach wsi
Balazs i Grodno. Ministerstwo uznało, że przetarg jest ustawiony. A później się rozmyśliło