tapatik napisał: > Żebyś Ty jeszcze napisał kto, to bym wiedział czy iść po siekierę czy nie iść. to pewnie jakies sieroty po komunizmie... - ktore zapomnialy - ze Lany Poniedzialek byl wczoraj...
> orią (np rasizm, który pojawił sie pózniej dla wzmocnienia sojuszu z niemieckim > i przyjaciółmi) ale przede wszystkim praktyką. Włoscy faszyści odpowiadają za ś > mierc wielu tysięcy ofiar (i oczywiście za to, ze byli sojuszniami a nawet w po > czątkowym okresie jak to słusznie zauważyłeś wzorem
Tu wcale nie chodzi o komunizm ale o legitymację dla tej nieustannie trwającej recydywy "walki krzyżem".
Upadek komunizmu nie oznacza że komunizm zniknął w kilku krajach komunizm nadal jest - trzyma się mocno choć mocno już zreformowany . Tak Jeżyce Chinach w Wietnamie czy w Laosie . Stalinowska ortodoksja trzyma się w Korei PLn . Ale w wielu krajach gdzie komunizm upadł są ludzie którzy bazują na
negativum napisał: > Podobnie jak Herr Adolf zindoktrynował Niemców, tak po 1945 roku wychowywano lu > dzi, którzy mieli słaby kręgosłup moralny w idei komunizmu radzieckiego. Bo sam > komunizm nie uważam za coś złego. a ja uwazam sam komunizm za cos zlego. - nie tylko w wersji radzieckiej -
” ." I podobnie jak w komunizm, longteminizm podporządkowuje interes jednostki interesowi zbiorowemu – komunizm w imię równości społecznej, longtermizm w imię przyszłych pokoleń. Silna rola planowania: Komunizm zakłada centralne planowanie gospodarki, longtermizm promuje planowanie cywilizacyjne na
negativum napisał: > Polski komunizm mocno się różni od tych. Nie przeżylibyśmy. Cenimy sobie własno > ść prywatną a też prywatną. > Słowem intymność. Ot życie wiejskie, skąd się wszyscy wywodzimy. w Polsce nie bylo komunizmu, byl real-socjalizm bo nawet w najgorszych czasach (wladzy Bieruta -
Od 30 lat pewna rozgłośnia radiowa kultywuje lewackie, komunistyczne obyczaje: kłamstwo, nienawiść. Gdy skończył się komunizm, kto będzie ludziom proponiwał aby szerzyć lewactwo? Wychowani w komunizmie nie umieją się bez niego obyć. Widać to tutaj: zamiast wyciągać rękę do zgody, szerzą coś
tapatik napisa�: > Poza tym w Polsce nie było komunizmu, tylko socjalizm, więc jeśli już to obaj s > ą przesiąknięci socjalizmem. Socjalizm to był w Szwecji, w Danii i np w Niemczech a w Polsce był komunizm, który cechuje się m.in. więźniami politycznymi cenzurą, przemocą wobec przeciwników
-- Religia jest dla ludzi bez rozumu. /Józef Piłsudski/