igor_2025 Re: Będzie nowa Norymberga? 1. Hajfa bedzie wlasciwym miejscem. Tam bardzo duzo mieszka weteranow Armii Radzieckiej, walczace z nazizmem, lub ich dzieci, ktore 9 maja co rok swietuja uroczyscie Dzien Zwyciestwa nad hitlerowskimi Niemcami.. 2. Zgoda na emigrację Żydów: ZSRR zezwolił na
stefan4Re: Będzie nowa Norymberga?13.05.26, 12:25 ..........Obecnie takie nakazy ciążą na Netanjahu i na Putinie. Mam nadzieję, że niebawem dołączy do nich Trump. - Stefan ---------------------------------------------------------------- Masz rację, z tą - wg mnie - różnicą, że pierwsi dwaj to zimne,
"Symboliczna Norymberga dla komunistów nadeszła. Kasprzyk o walce z "antyrycerzami zła". Może to i prawda... Tyle tylko, że nawet w Norymberdze nie degradowano martwych... :-((
Calkiem nie, bo ta rzeka w Norymberdze jest wezsza niz Odra we Wroclawiu, ale podobienstwa sa dosc spore faktycznie... W zasadzie Norymberga ma wiecej wspolnego z Wroclawiem niz z Krakowem, choc oficjalnie to miasto partnerskie Krakowa z uwagi na Wita Stwosza... Architektura gotycka jest bardzo
> W Norymberdze warto zobaczyc Nigdy nie byłem w Norymberdze, ale patrząc na mapę (ta rzeka z wyspami przez środek) i parę losowych lokalizacji w street view to wygląda całkiem jak Wrocław.
internauta81 (o profanacji posągu): > Tekst linku O ile wiem, zbrodnie przeciwko ludzkości dotyczą ludzi, a nie martwych wytworów ich rąk. Za obrażenie uczuć religijnych można ścigać cywilnie, ale ,,Norymberga'' nie ma z tym niczego wspólnego. internauta81 (o mordowaniu ludzi w Palestynie): >
Fajne miejsce to Handwerkhof, urokliwe male sklepy i bardzo dobra knajpa z kielbaskami Blisko dworca kolejowego Najwiecej kielbasek, z ktorych slynie Norymberga sprzedaja na rynku, naprzeciwko kosciola Frauenkirche Sa pyszne W Norymberdze jest restauracja polska Kopernikus w Domu
W ubiegły piątek premierę miała Norymberga Jamesa Vanderbilta. Zaproponowałam więc Staremu Borsukowi, żebyśmy poszli do kina, bo on lubi przecież historię. Na co on, że czytał już książki, widział kilka filmów a poza tym to zaraz będzie on-line... No dobrze, w dodatku biorąc pod uwagę pierwsze
1. igor_2025 Re: Będzie nowa Norymberga? 13.05.26, 11:50 internauta81 napisał: > Może w Haifie, lecz kiedy?Najlepiej jak najszybcziej. Hajfa bedzie wlasciwym miejscem. Tam bardzo duzo mieszka weteranow Armii Radzieckiej, walczace z nazizmem, lub ich dzieci, ktore 9 maja co rok swietuja uroczyscie
Help! szukam taniego pokoju 2os. w jakims hotelu w okolicy Norymbergi. Wiecie cos?