Wypowiedzi na forum o:

apteki

  • Apteka: co byście zrobiły?

    Pani w podeszłym wieku zakupiła w aptece lek przepisany przez lekarza na receptę. Lek na silny ból. Pani ledwo chodzi i to tylko z balkonikiem. W piątek była u lekarza, aptekę odwiedziła następnego dnia, w sobotę. Wróciła do domu z apteki i wkrótce otrzymała telefon. Rzekomo było coś nie tak z tą

  • Prywatne Apteki robią co chcą.

    Od pewnego czasu apteki nie chcą dzielić opakowań leków sprzedawanych bez recepty tylko wpychają całe opakowania, chociaz często w takich ilościach nie jest nam lek potrzebny. Jest to zgodne z jakimś rozporzadzeniem. Zgadzam sie, ze moze opakowania nie powinno się rozrywać ale dlaczego nie ma

  • Re: Apteka: co byście zrobiły?

    O to mi chodzi. Dla apteki to zawsze strata. Więc jeśli apteka dzwoni, to jest to coś poważnego.

  • Re: Apteka: co byście zrobiły?

    A czemu nie do apteki? Bo jeśli to np specjalista, nie pierwszego kontaktu, to moze byc problem z dodzwoniem sie. Ja bym zadzwoniła do apteki z pytaniem o co chodzi. Moze lek właściwy a np po terminie, albo partia wycofana, slowem wina po stronie apteki.

  • Re: Prywatne Apteki robią co chcą.

    Na leki "stardardowe", wszędzie te same ceny są i wszystkich aptek, dotyczą. Wszystkie apteki, teraz prywatne są. Na inne leki, to co rusz, inna cena. Podobnie jak na warzywa czy inne wyroby. --

  • Re: Apteka: co byście zrobiły?

    Zadzwoniłabym przede wszystkim do lekarza z pytaniem czy apteka wydała odpowiedni lek, zgodny z wystawioną receptą. A potem jeśli nie to do apteki żeby ktoś po ten lek przyszedł do domu i jednocześnie przyniósł właściwy.

  • Re: Apteka: co byście zrobiły?

    Apteka powiedziała o co chodzi- o błąd w recepcie.

  • Re: Apteka: co byście zrobiły?

    Apteka przecież nigdy nie przyjmie leku z powrotem od nikogo. Wystarczy, że zapłaciłaś, lek wzięłaś do ręki i jest on już niezwracalny. Jeśli zatem aptekarska dzwoni, to prawdopodobnie wydano niewłaściwy lek. Starsza pani, pomimo trudności z poruszaniem się powinna wrócić z lekiem do apteki.

  • Apteki - marża

    Kurczę, czy apteki dziś masakrycznie rabia nas po kieszeni? Lekarz zapisał lek, sprawdzałem w pobliskiej aptece którą uważałem za w miarę tanią - cena o 50% wyższa niż w popularnym serwisie z lekami, dostarczającym za darmo do wybranych aptek. Tylko trzeba poczekać na dostawę. W porównaniu z innym

  • Re: Apteka: co byście zrobiły?

    Tak, ale zasuwanie do apteki bo coś tam z recepta to nie.