Beata Szydło przesadza z makijażem, a biało-czerwoni nie dają rady na boisku [MEMY TYGODNIA]

Ostatni tydzień minął nam w wielkich emocjach. Polacy pojechali na mundial i raczej nie popisali się swoimi piłkarskimi umiejętnościami. Tymczasem w kraju głośno było o wyjątkowo drogich makijażach Beaty Szydło.
Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Ostatni tydzień był bardzo specyficzny. Możemy udawać, że w Polsce działo się cokolwiek innego, oszukiwać sami siebie i innych, że Mundial nie przysłonił wszystkiego, co tylko dało się przysłonić, ale właściwie po co?

Prawda jest jedna. Odkąd zaczęły się mistrzostwa świata w piłce nożnej, w Polsce nie istnieje inny temat, Niektóre tylko sprawy cichutko dawały o sobie znać, by po chwili znowu zniknąć wśród piłkarskiej gorączki. No może poza jedną... Bo makijaż Beaty Szydło faktycznie poruszył w ostatnich dniach społeczeństwo.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Zanim jednak przejdziemy do tego, co najważniejsze, wspomnijmy chociaż o rzeczach, które się działy, a które mogły umknąć wszystkim zaaferowanym piłką i Beatą Szydło. 

A co się działo? Na przykład to, że premier Morawiecki reklamuje program ''Wyprawka 300+''. Do tego celu użył ulotek, które rozdawane są dzieciom w szkołach. Na ulotkach zaś uśmiechnięty premier otoczony jest równie uśmiechniętymi maluchami. Niestety, szybko okazało się, że ten piękny obrazek niebezpiecznie przypomina niektórym ludziom stare czasy, bajki i horrory. 

memy memy Fot. Anonimowy internauta | FB

Czy wiecie, kto decyduje o tym, co w telewizji jest etyczne, a co za takie nie może uchodzić? Komisja etyki. A w tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że jej kręgi zasili nie kto inny, jak jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy ''dobrej zmiany'', Danuta Holecka. 

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Pamiętacie jeszcze wpadkę Patryka jakiego z Pragą? Kiedy okazało się, że polityk będzie startował w wyborach na prezydenta Warszawy, na jego kanale na Twitterze pojawił się pierwszy spot podobno nie wyborczy. W nim zobaczyliśmy obrazki z Warszawy, wśród nich miała być też warszawska dzielnica. Niestety, zamiast polskiej Pragi, zobaczyliśmy wtedy Pragę czeską. 

Teraz Jaki znowu wykazał się niezwykłą znajomością geografii. 

Proszę państwa, jak to jest, że Warszawa, która powinna się ścigać z największymi metropoliami w Europie, w tej części Europy, ma mniej mostów niż Budapeszt nad Dunajcem? Przecież to jest po prostu wstyd!

- powiedział na spotkaniu z mieszkańcami warszawskiego Targówka. Tylko... O jakiej rzece pan Jaki mówił?

Dunajec nie Dunaj, Warszawiacy szybko polityka upomnieli, polityk się poprawił. Wpadka jednak została.  

Zobacz więcej memów: Patryk Jaki przesuwa granice Warszawy. Sięgać będzie aż po czeską Pragę

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Zostańmy jeszcze chwilę przy panu Patryku. Pan Patryk po przegranym meczu reprezentacji Niemców z Meksykiem, postanowił sobie trochę zażartować i stworzył mema. Pech chciał, że zrobił to bardzo źle, bo użył do tego zdjęcia z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka.  

Memy Memy Fot. Minimalistyczna Satyra Ahmeda Goldsteina | FB

Czym cechują się demokratyczne, cywilizowane, idące z duchem humanitaryzmu państwa? Odpowiedzi może być kilka, ale jesteśmy pewni, że nie znają ich włodarze USA i Węgier. 

W USA Donald Trump zarządził, by odbierać dzieci nielegalnym migrantom i umieszczać je w specjalnych ośrodkach. Na Węgrzech wprowadzono zakaz bezdomności i osiedlania 'obcych' oraz zarządzono kary za pomoc uchodźcom. 

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Tymczasem w Polsce znowu mówiło się o pieniądzach, tym razem tych wydanych na usługi wizażystów. Okazało się bowiem, że w 2017 roku na poprawę wizerunku Beaty Szydło państwo wydało blisko 170 tysięcy złotych. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Wizażem ówczesnej premier zajmowały się trzy różne firmy, które wystawiły w sumie 11 faktur na łączną sumę 167,9 złotych. Dużo? Wyobraźcie więc sobie, że jedna z nich opiewała na kwotę 49 tysięcy!

Zobacz: Beata Szydło znowu ma kłopoty. Tym razem za dużo wydała na wizażystę 

Memy Memy Fot. komsic | TT

Jak można wydać 49 tysięcy na jedną, pojedynczą usługę wizażysty? To pytanie nie daje nam spokoju od kilku dni. Ciągle zachodzimy w głowę, jak to możliwe i dlaczego tak dużo. Tym bardziej, że efekt nie był przecież powalający. 

Zobacz: Makijaż Beaty Szydło za 49 tys. złotych? Zrobiliśmy lepszy - za darmo, aplikacją

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta |TT

Sama Beata Szydło zabrała w końcu głos w sprawie. Do wygórowanych cen makijażu odniosła się w rozmowie z Beatą Michniewicz w radiowej Trójce. 

Prawo nie zostało złamane, Najwyższa Izba Kontroli nie zgłosiła zastrzeżeń

- stwierdziła. 

Zobacz: Beata Szydło zabiera głos w sprawie faktury za wizaż na 49 tys. zł. 'Prawo nie zostało złamane'

Mundial 2018 mecz Polska Senegal - memy Mundial 2018 mecz Polska Senegal - memy Fot. Generator Frajdy | FB

Przejdźmy w końcu do tematu, który w tym tygodniu najbardziej rozgrzewał serca i umysły Polaków. Mundial 2018 to wielkie wydarzenie i wiąże się z równie wielkimi nadziejami. Jeszcze na początku tygodnia wierzyliśmy, że wszystko będzie pięknie i cudownie, Lewy strzeli dziesięć bramek, a Szczęsny nawet nie tknie palcem piłki na bramce, bo nie będzie musiał. Prawda okazała się dużo bardziej bolesna.

Przegraliśmy już w pierwszym meczu. Strzeliliśmy dwie bramki, tyle tylko, że jedną sami sobie. 

Mundial 2018 mecz Polska Senegal - memy Mundial 2018 mecz Polska Senegal - memy Fot. Wykop.pl

Porażka Polaków była dla ludzi świetną okazją do tworzenia memów. Powstało ich naprawdę dużo, jednak tegoroczne zdecydowanie się wyróżniają. Tym razem okazało się, że prawie wszystkie są... polityczne. 

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

W ostatni wtorek nawet Senegalczycy bronili naszej konstytucji. 

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

O praworządność w Polsce walczył także Ronaldo. 

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

A czemu przegraliśmy? To wina Tuska!

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Albo może jednak rządu...

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Mówi się trudno i żyje się dalej. Przegraliśmy swój pierwszy mecz tak samo jak Niemcy. Pora dostrzec w nich sprzymierzeńców.  

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Chociaż stop... Może my jednak wygraliśmy z Senegalem? Wszak w Polsce liczenie odbywa się nieco inaczej! 

Memy Memy Fot. JBWA | FB

Pewne jest jedno. Minął ponad tydzień od rozpoczęcia mundialu, a my dalej z tylko jedną przegraną. Sukces!

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB
Więcej o: