Co zrobić, aby storczyk rósł jak szalony? Te niebanalne triki pomogą Ci w uprawie

Storczyk, który kwitnie przez cały rok to marzenie wielu osób. To jedne z najczęściej spotykanych kwiatów zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Piękne kwiaty tej rośliny są obiektem wielu westchnień. Sprawdź w naszym artykule, jak uprawiać orchideę, aby rosła piękna i zdrowa przez cały rok.

Storczyk to roślina z grupy okrytozalążkowych, których gatunków jest ponad 30 tysięcy. Gatunki storczyków różnią się od siebie wyglądem, jak i sposobem życia. Kwiaty te należą do rodziny storczykowatych i rosną zazwyczaj kilka lat. Jak pielęgnować storczyki?

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposoby na kwitnięcie storczyka przez cały rok. Sprawdzona pielęgnacja

Jeśli chcesz, aby storczyk przez cały rok pięknie zdobił Twoje cztery kąty, musisz stosować się do kilku ważnych reguł. Regularne podlewanie oraz dostarczanie odpowiednich składników odżywczych dla tej rośliny jest bardzo ważne. Pamiętaj, aby mieć na uwadze to, gdzie stoi storczyk. Zbyt duże nasłonecznienie, jak i jego brak może zaszkodzić roślinie, tak samo, jak rozwój grzybów w korzeniach, dlatego pamiętaj o sprawdzaniu rośliny również pod tym względem. Raz na jakiś czas, warto podarować storczykowi specjalną odżywkę, którą możesz zakupić nawet w marketach.

Domowy nawóz dla storczyka. Wykorzystaj to warzywo

Czasami odżywki ze sklepów nie zadziałają tak dobrze, jak domowe sposoby odziedziczone po naszych babciach. Jeśli chcesz dostarczyć swojemu storczykowi porządną dawkę witamin i wartości odżywczych, przygotuj nawóz na bazie czosnku. Główkę czosnku pokrój na małe kawałki i zalej około jednym litrem wody, odstaw na 24 h w ciemne miejsce. Następnie czosnek wyjmij ze słoika, a wodę wlej do swoich storczyków na 30 minut. Po tym czasie możesz odlać resztki wody. Dzięki tej miksturze roślina zostanie pobudzona do wypuszczania nowych pąków kwiatów.

Zmień doniczkę na to, a zobaczysz efekty raz-dwa

Jeśli chcesz, aby Twój storczyk zaczął pięknie kwitnąć i uginać się od ciężaru kwiatów wypróbuj ten sposób. Zamiast trzymać storczyk w zwykłej doniczce, wstaw go do przezroczystego wazonu. Na początek korzenie oczyść ściereczką, potem wlej do wazonu odrobinę wody i włóż tam storczyka. Wazon postaw w dobrze naświetlonym miejscu i oczekuj niesamowitych efektów!

Więcej o: